Міжнародні зв’язки

 

Міжнародний центральний депозитарій Clearstream

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії

Асоціація європейських центральних депозитаріїв цінних паперів

Essential SSL
Головна Новини
Новини
НДУ активно сприяє автоматизації процесу дематеріалізації. Друк
Понеділок, 18 жовтня 2010, 14:15

Станом на 15.10.10, за допомогою функції масового відкриття рахунків власникам, яку використовують Зберігачі-клієнти НДУ, відкрито близько 0,5млн. рахунків власникам цінних паперів.

Внаслідок чого, на ці рахунки зараховано понад 7млрд. акцій.  

Використання функції масового відкриття рахунків власникам, запропонованої НДУ, виключає необхідність передачі інформації стороннім організаціям.

 
!!! Перелік цінних паперів, які обслуговуються НДУ. Друк
П'ятниця, 08 жовтня 2010, 11:15

 

З метою запобігання використання неналежних міжнародних ідентифікаційних номерів цінних паперів на сайті НДУ  пропонується перелік цінних паперів, що обслуговуються НДУ, із зазначенням відповідних кодів. 

 
Кодифікація цінних паперів при дематеріалізації. Друк
Субота, 25 вересня 2010, 14:08

 

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» нумерацію (кодифікацію) цінних паперів, випущених в Україні, відповідно до міжнародних норм здійснює Національний депозитарій України.

Це означає, що НДУ – єдина в Україні структура, що має закріплене законодавством право на основі міжнародних норм застосовувати правила щодо призначення міжнародних ідентифікаційних номерів цінних паперів (ISIN).

Стосовно призначення ISIN при дематеріалізації, слід розуміти наступне:  ISIN, що призначений для цінних паперів у документарній формі дозволяє обслуговувати їх у системі реєстру власників іменних цінних паперів реєстроутримувача. При депонуванні глобального сертифікату у депозитарії має використовуватись тільки ISIN, що призначений для цінних паперів у бездокументарній формі існування. Тобто, у разі неотримання коду для бездокументарних цінних паперів, в депозитарну систему вони потрапляють  без коду ISIN, що робить їх обслуговування неможливим згідно з вимогами Положення про депозитарну діяльність, що затверджено рішенням ДКЦПФР від 17.10.06 № 999. 
  
При цьому, наполегливо радимо колегам з ВДЦП припинити настирні спроби вводити в оману численних учасників ринку малопрофесійними тлумаченнями у сферах, що знаходяться поза рамками компетенції ВДЦП, а спрямувати свою невичерпну енергію на досягнення рівня НДУ щодо якості обслуговуванні клієнтів.
 

 
НДУ встановив двосторонні кореспондентські відносини з ВДЦП. Друк
П'ятниця, 27 серпня 2010, 13:07

 

На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення вимог до професійних учасників фондового ринку" НДУ підписав договір про відкриття та обслуговування кореспондентського рахунку в ВДЦП.

Також, для забезпечення ідентичності функціонування кореспондентських  відносин між депозитаріями, були внесені зміни в договір про відкриття та обслуговування рахунку ВДЦП в НДУ, який діє  з листопада 2009 року.

Таким чином, реалізовується  норма Закону України «Про Національну депозитарну систему і особливості електронного обігу  цінних паперів в Україні», яка набрала чинності 27 липня 2010 року, та передбачає встановлення двосторонніх повнофункціональних кореспондентських відносин між українськими депозитаріями, з взаємним відкриттям кореспондентських рахунків.

Повнофункціональні кореспондентські відносини між НДУ та ВДЦП дозволять учасникам ринку отримати доступ до цінних паперів, які зберігаються в обох депозитаріях.

 
НДУ уклав 1000-ий договір з емітентом на обслуговування емісії цінних паперів. Друк
Четвер, 12 серпня 2010, 10:58

04 серпня 2010 року Національний депозитарій України уклав 1000-ий договір з емітентом на обслуговування емісії цінних паперів, крім того клієнтами НДУ є 214 зберігачів.

Незважаючи на песимістичні заяви деяких «аналітиків» щодо незначної частки ринку, яку обслуговує НДУ, та невтішних прогнозів на майбутнє, технологічні можливості, лояльна тарифна політика, професіоналізм та якість обслуговування в Національному депозитарії підвищують довіру до нього серед потенціальних клієнтів. Це підтверджується тим, що кількість відкритих емітентами рахунків в НДУ з 01 січня 2010 року збільшилася на 523% і це є прогнозованою тенденцією подальшого зростання.

 
<< Початок < Попередня 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Наступна > Кінець >>

Сторінка 49 з 55