Essential SSL
Головна Новини
Новини
Депозитарні активи НДУ перевищили 100 млрд. грн. Друк
Понеділок, 11 квітня 2011, 14:44

 

Депозитарні активи НДУ перевищили 100 млрд. грн. На сьогоднішній день, тенденція стрімкого росту показників депозитарної діяльності залишається незмінною, активи НДУ складають 102,2 млрд. грн., укладено договорів з 3500 емітентами та 288 зберігачами.

Динаміка зростання депозитарних активів НДУ 

  • 01.01.2010 - 17,8 (млрд. грн.)

  • 01.01.2011 - 76,01 (млрд. грн.)

  • 11.04.2011 - 102,2 (млрд. грн.)

Це стало можливим завдяки всебічному вдосконаленню роботи депозитарію, але найголовніше – завдяки росту довіри клієнтів, які користуються нашими послугами. НДУ надає своїм клієнтам широкий спектр послуг, який базується на передових депозитарних та розрахунково-клірингових технологіях та професіоналізмі найвищого рівня.

 
НДУ знижує тарифи на послуги ЕЦП Друк
Середа, 06 квітня 2011, 16:51


Правлінням Національного депозитарію внесено зміни до Переліку та вартості послуг електронного цифрового підпису, які надаються центром сертифікації ключів.

НДУ завжди орієнтується на задоволення потреб клієнта. Саме тому, клієнтам НДУ надається можливість отримати послуги пов'язані із забезпеченням подання професійними учасниками фондового ринку адміністративних даних та інформації до ДКЦПФР за льготними  тарифами, які будуть діяти до 30 червня 2011 року.

 
ВДЦП знову підвищує тарифи. Друк
Середа, 06 квітня 2011, 16:04

Всеукраїнський депозитарій цінних паперів (ВДЦП) в черговий раз значно підняв тарифи на свої послуги та ввів нові, не менш високі.

Починаючи з 01 квітня 2011 року, зокрема, підвищення тарифів зазнали такі послуги, як:

- складання зведеного облікового реєстру власників цінних паперів;

- виконання комплексу депозитарних операцій відповідно до розпорядження про проведення дематеріалізації.

Відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» всі емітенти повинні завершити переведення іменних акцій документарної форми існування у бездокументарну (далі – дематеріалізація), навесні поточного року. Питання щодо здійснення дематеріалізації виноситься на загальні збори акціонерів, які потребують складання зведеного облікового реєстру. Тобто, враховуючи дану ситуацію на ринку (масові проведення загальних зборів акціонерів), «ринкова структура» ВДЦП, введенням нових змін до своїх тарифів, намагається наповнити свій «гаманець» за рахунок учасників ринку.

Однак, емітент може врятуватися від «кусючих» тарифів в Національному депозитарії України, але й тут ВДЦП постарався встановити «капкан» ввівши нову платну послугу на обслуговування операцій пов’язаних з переходом емітента від ВДЦП до НДУ.

Нагадаємо, що за 2010 рік, 11 емітентів здійснили перехід від ВДЦП на обслуговування до НДУ і жоден емітент не перейшов від НДУ до ВДЦП. Своїми діями, ВДЦП визнає поразку у конкуренції з НДУ.

 
Створення ЦД на основі НДУ не суперечить домовленостям з МВФ. Друк
Середа, 06 квітня 2011, 11:22

Немає ніяких підстав для тлумачення домовленостей між урядом України та МВФ відносно створення Центрального депозитарію цінних паперів, як намірів створити ЦД на базі ВДЦП чи шляхом об’єднання НДУ та ВДЦП, а також ліквідувати інші депозитарні установи, окрім центрального депозитарію.

Затверджені дії по створенню ЦД не несуть ніякої небезпеки для ринку та діяльності ВДЦП, оскільки для централізації депозитарного обліку в НДУ будуть передаватися тільки глобальні сертифікати, що ніяким чином не позначиться на власниках цих цінних паперів та на об’ємі депозитарних активів, які обслуговуються ВДЦП (відповідні цінні папери будуть зараховані на коррахунок ВДЦП і залишаться в його системі).

В результаті реалізації згаданих кроків створений та підконтрольний державі НДУ повинен стати центральним депозитарієм, а ВДЦП, створений та підконтрольний учасникам ринку, повинен забезпечувати розрахунково-клірингове обслуговування операцій з цінними паперами на біржах, що повністю відповідають українському законодавству та міжнародним обов’язкам.
 
Створення центрального депозитарію (ЦД) не призведе до того, що в Україні залишиться тільки один депозитарій. Друк
Вівторок, 05 квітня 2011, 16:08


Дискусії на тему створення ЦД в значній мірі обумовлені змішанням понять «єдиний» та «об’єднаний».

Створення ЦД передбачає побудову єдиної централізованої системи обліку цінних паперів (ЦП), але аж ніяк не потребує, щоб ЦД був єдиною депозитарною установою на території країни.

Згідно із законодавством в Національній депозитарній системі України функціонують як Національний депозитарій України (НДУ), так і інші депозитарії.

Як відомо, основною проблемою системи обліку ЦП в Україні є її децентралізація.

З метою централізації обліку ЦП в Україні та завершення формування НДУ як центрального депозитарія Прем’єр-міністром України узгоджені заходи, які передбачають:

  • об’єднання в єдиній системі обліку корпоративних та державних ЦП;
  • зосередження в НДУ первинного обліку випущених українськими емітентами ЦП (тобто зберігання глобальних сертифікатів).
Запропонована модель Національної депозитарної системи України, при якій НДУ, створений і підконтрольний державі, являється центральним депозитарієм, а ВДЦП, створений і підконтрольний учасникам ринку, забезпечує розрахунково-клірингове обслуговування операцій з цінними паперами на біржах, забезпечить зниження ризиків функціонування ключових інститутів інфраструктури фондового ринку.


 
<< Початок < Попередня 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Наступна > Кінець >>

Сторінка 49 з 58