Головна Новини
Новини
Повідомлення Друк
Вівторок, 02 червня 2020, 16:46

Центральний депозитарій на виконання вимог абзацу другого пункту 5 розділу VІ Положення про припинення депозитарною установою провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 08.04.2014 №431 (у редакції рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14 листопада 2019 року N 690, надалі - Положення) повідомляє про отримання від депозитарної установи ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЕРШИЙ ФІНАНСОВИЙ ПОСЕРЕДНИК» (код за ЄДРПОУ 35669968) Заяв щодо передачі отриманих Центральним депозитарієм, як уповноваженим на зберігання, від депозитарних установ/зберігачів АТ «Брокбізнесбанк» (код за ЄДРПОУ 19357489), ПАТ «КБ «Хрещатик» (код за ЄДРПОУ 19364259) та ПАТ «КБ «Надра» (код за ЄДРПОУ 20025456) документів/баз даних/архіву баз даних/коштів, з метою забезпечення подальшого обліку та обслуговування цінних паперів, прав на цінні папери депонентів, що в установленому порядку не закрили свої рахунки в цінних паперах у депозитарній установі.

 
Допуск випуску іноземних цінних паперів до обігу на території України Друк
Вівторок, 02 червня 2020, 09:45

Шановні клієнти!

НДУ повідомляє, що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку 28 травня 2020 року прийняті рішення щодо допуску до обігу на території України ще трьох випусків іноземних цінних паперів, в тому числі нового для українського ринку цінного паперу, як ETF (Exchange Traded Fund). Тексти рішень за посиланням.

Центральний депозитарій продовжує роботу щодо збільшення кількості інструментів іноземних емітентів до обігу на території України в рамках своїх повноважень. При цьому, звертаємо Вашу увагу на особливості, що можуть бути притаманні тому чи іншому іноземному цінному паперу, та які, зокрема, можуть впливати на реалізацію прав за таким інструментом. Зазвичай така інформація міститься у відповідній інформації про випуск, наприклад, у проспектах.

Повний перелік цінних паперів іноземних емітентів, що допущені до обігу на території України дивіться тут.

За будь-якими питаннями стосовно допусків цінних паперів, міжнародних операцій звертайтесь на електронну пошту dmbr_dep@csd.ua.

Працюємо далі! Слідкуйте за нашими новинами!
 
НДУ удосконалює свою взаємодію з клієнтами Друк
Четвер, 28 травня 2020, 14:37

 

Щороку Центральний депозитарій (далі - ЦД) проводить опитування серед клієнтів з приводу якості обслуговування для виявлення напрямів удосконалення та побажань щодо модернізації послуг та способів взаємодії з ЦД. За результатами цьогорічного опитування значну увагу з боку клієнтів було приділено важливості існування якомога більшої кількості каналів зв’язку зі спеціалістами ЦД.

 

 

 

Зручність та автоматизація взаємодії з клієнтами один з найважливіших напрямків в роботі Центрального депозитарію. Тому, дослухаючись до побажань клієнтів, ще на початку травня Центральний депозитарій запровадив новий сервіс зовнішньої підтримки клієнтів - HelpDesk, що забезпечує швидку фіксацію звернень та оперативне надання відповіді спеціалістами ЦД. Вже за три тижні роботи сервісу спеціалістами ЦД було вирішено більше, ніж 200 запитів від клієнтів.

Які саме переваги має нова система підтримки клієнтів HelpDesk?

Зменшення часу реагування на клієнтські запити. HelpDesk дозволяє систематизувати та розподіляти всі звернення клієнтів. Спеціалісти ЦД перебувають на прямому зв'язку з клієнтами та своєчасно реагують на всі питання або пропозиції.

Клієнти звертаються будь-яким зручним способом. Як і раніше, за будь-яких питань клієнти мають змогу звертатися до ЦД за вже звичними e-mail адресами підтримки або на централізований e-mail - helpdesk@csd.ua.

Клієнти швидше отримують рішення своєї проблеми. Всі отриманні запити від клієнтів розподіляються  до відповідного підрозділу, що забезпечує швидке надходження на опрацювання спеціалістом ЦД.

Запровадження сервісу HelpDesk допоможе підвищити ефективність роботи зі зверненнями клієнтів, дозволить забезпечити якісний розподіл листів-запитів необхідному спеціалісту ЦД. Заявці клієнта буде присвоєно  номер та призначений виконавець, який допоможе вирішити його питання.  Для нас це є додатковий спосіб отримати зворотній зв'язок від клієнтів, зрозуміти наскільки вони задоволенні нашими послугами та що саме потрібно покращити чи змінити”, - зазначає Ольга Бажинова, начальник Управління клієнтського сервісу ПАТ “НДУ”.

Наразі, Центральним депозитарієм проводиться тестування сервісу та активно приймаються коментарі та відгуки від клієнтів щодо його роботи.

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua

 

Довідка

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.

 
Дистанційне проведення загальних зборів акціонерів: поради експерта Друк
Четвер, 28 травня 2020, 10:00

Пандемія і карантин внесли корективи в усі сфери бізнесу. Введення карантину припало на час запланованого проведення загальних зборів акціонерів більшості компаній, керівництво яких зіткнулося з проблемою, як бути в такій ситуації. І Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку України (НКЦПФР) виступила з ініціативою зміни порядку проведення зборів в період карантину і підключила до цієї роботи Національний депозитарій України (НДУ). Чому НДУ? Відповідь проста – це єдиний інститут, який міг технологічно провести ці зміни на розширених потужностях після зміни базового програмного забезпечення депозитарного обліку Depend в Україні.

 

mapic

 

26 травня 2020 на черговому вебінарі з циклу «Інформаційне забезпечення фахівця корпоративного управління» Марина Адамовська, член Правління НДУ, поділилася з учасниками заходу напрацюваннями НДУ щодо послуг, які може отримати емітент, пов’язаних зі скликанням та дистанційним проведенням загальних зборів акціонерів. НДУ провів численні комунікації з ринком, Комісією та іншими зацікавленими особами в збереженні чутливої інформації в процесі підготовки і проведення загальних зборів акціонерів, щоб реалізація ініціативи НКЦПФР стала можливою. НДУ вже має досвід проведення таких зборів. І хоча таких Клієнтів ще не багато, методологія процесу, мозковий штурм і наявний досвід дозволяють стверджувати, що процес проведення дистанційних зборів – це прекрасна нагода провести репетицію перед запровадженням в Україні практики електронного голосування.

222

 

Даний сервіс створювався для Емітента для скорочення паперового документообігу між Емітентом та депозитарієм і, головне, для збільшення швидкості обслуговування клієнтів депозитарію. М.Адамовська описала процес, в якому враховані не тільки особливості роботи з особливо чутливою інформацією підготовки і проведення загальних зборів акціонерів у віддаленому режимі, а й збереження балансу інтересів всіх учасників процесу: акціонерів, їх представників, депозитарної установи, центрального депозитарію, емітентів і розпорядників по зборах.

opic

 

Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) спільно з фахівцями Українського інституту корпоративного управління проводить щомісяця вебінари на найактуальніші теми корпоративного управління для передплатників Пакету інформаційного забезпечення фахівця корпоративного управління. Детальна інформація за посиланням.

 
До уваги акціонерів ПАТ «НДУ»! Друк
Понеділок, 18 травня 2020, 12:41

ПАТ «НДУ» повідомляє про розміщення бюлетеню для голосування (крім кумулятивного) на дистанційних річних Загальних зборах акціонерів ПАТ «НДУ» у вільному для акціонерів доступі на власному вебсайті ПАТ «НДУ» за посиланням.

Звертаємо увагу, що форма і текст бюлетеню для голосування затверджено Наглядовою радою ПАТ «НДУ» та не можуть бути змінені. Бюлетень для голосування визнається також недійсним у разі, якщо форма та/або текст бюлетеня відрізняється від зразка, який розміщено за посиланням.

Датою початку голосування акціонерів є дата розміщення бюлетенів для голосування у вільному для акціонерів доступі (з 9 години дня, який зазначено як дата розміщення бюлетенів). Датою закінчення голосування акціонерів є дата проведення Загальних зборів – 29.05.2020р.

Голосування на річних дистанційних загальних зборах ПАТ «НДУ» здійснюється шляхом подання акціонерами бюлетенів депозитарній установі, яка обслуговує рахунок у цінних паперах акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції ПАТ "НДУ» на дату складення переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах.

Акціонер в період проведення голосування може надати депозитарній установі, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції ПАТ «НДУ», лише один бюлетень для голосування з одних і тих самих питань порядку денного.

У випадку подання бюлетеня для голосування, підписаного представником акціонера, до бюлетеня для голосування додаються документи, що підтверджують повноваження такого представника акціонера або їх належним чином засвідчені копії.
У разі якщо бюлетень для голосування складається з кількох аркушів, кожен аркуш підписується акціонером (представником акціонера) (дані вимоги не застосовуються у випадку засвідчення бюлетеня кваліфікованим електронним підписом акціонера (його представника).

Бюлетень для голосування на Загальних зборах засвідчується одним з наступних способів за вибором акціонера:
1) за допомогою кваліфікованого електронного підпису акціонера (його представника);
2) нотаріально, за умови підписання бюлетеня в присутності нотаріуса або посадової особи, яка вчиняє нотаріальні дії;
3) депозитарною установою, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера, на якому обліковуються належні акціонеру акції ПАТ «НДУ», за умови підписання бюлетеня в присутності уповноваженої особи депозитарної установи.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 69