Головна Новини Найважливіші новини Щодо виконання учасниками фондового ринку рішення РНБО
Щодо виконання учасниками фондового ринку рішення РНБО Друк
Понеділок, 16 листопада 2015, 11:09

 

17 листопада 2015 року набирає чинності рішення НКЦПФР від 13.10.15 №1707 щодо виконання учасниками фондового ринку рішення Ради національної безпеки і оборони України від 02.09.15 «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Центральним депозитарієм здійснено модернізацію ППДО з метою забезпечення депозитарних установ технічною можливістю виконання вимог даного рішення.

Пропонуємо скористатись функціоналом щодо встановлення обмеження на рахунки у цінних паперах депонентів, ідентифікованих як осіб, що зазначені в санкційному списку, обравши тип блокування у відповідності до видів санкцій, визначених Рішенням НКЦПФР від 13.10.15 №1707.

Типи обмежень встановлюються в залежності від виду обмежувального заходу, який застосовується відповідно до санкційного списку Рішення РНБО.

Звертаємо увагу емітентів та депозитарних установ, що, у разі застосування санкції «блокування активів», зокрема:

  • під час складання переліків власників цінних паперів для організації та проведення загальних зборів акціонерного товариства – включати власників-осіб, зазначених у санкційному списку, до яких застосована зазначена санкція, до відповідного переліку із зазначенням належних їм акцій як не голосуючих; 
  • під час складання переліків власників цінних паперів для організації виплати дивідендів (доходів) за цінними паперами, погашення цінних паперів – включати власників-осіб, зазначених у санкційному списку, до яких застосована зазначена санкція, до відповідного переліку із зазначенням інформації, що до такої особи застосована санкція «блокування активів»;
  • у разі застосування санкції «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань» депозитарні установи, протягом дії зазначеної санкції, під час складання переліків власників цінних паперів для організації виплати дивідендів (доходів) за цінними паперами, погашення цінних паперів, мають включати власників-осіб, зазначених у санкційному списку, до яких застосована зазначена санкція, до відповідного переліку із зазначенням інформації, що до такої особи застосована санкція «зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань».

З урахуванням зазначених змін Центральним депозитарієм доопрацьовано програмне забезпечення в частині формування реєстрів/переліків власників іменних цінних паперів. Додатково повідомляємо про зміни у структурі DBF-файлу, що містить перелік власників іменних цінних паперів. Опис змін можна завантажити за посиланням.

Крім цього, до уваги депозитарних установ, у разі застосування санкції «блокування активів», зокрема:

  • у разі якщо цінні папери, належні особі, зазначеній у санкційному списку, заблоковані для забезпечення виконання зобов’язань за укладеними на фондовій біржі чи поза фондовою біржею правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати», депозитарна установа зобов’язана вчинити дії, визначені пунктом 4 розділу ІV Положення про клірингову діяльність, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26 березня 2013 року № 429, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2013 року за № 562/23094 (із змінами).

 

Додатково: Інформація для професійних учасників фондового ринку про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)

 

У разі виникнення запитань, звертайтесь за телефонами:

Депозитарний відділ - (044) 591-04-15; (044) 591-04-16

Відділ біржових розрахунків - (044) 591-04-21

Відділ корпоративних дій емітентів - (044) 591-04-20

Служба технічної підтримки - (044) 591-04-32