Міжнародні зв’язки

 

Міжнародний центральний депозитарій Clearstream

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії

Асоціація європейських центральних депозитаріїв цінних паперів

Essential SSL
Головна Новини Найважливіші новини До уваги депозитарних установ!
До уваги депозитарних установ! Друк
Понеділок, 01 вересня 2014, 09:26

Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про депозитарну систему України" встановлено, що у разі якщо власник цінних паперів протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом не уклав з обраною емітентом депозитарною установою договору про обслуговування рахунка в цінних паперах від власного імені або не здійснив переказ належних йому прав на цінні папери на свій рахунок у цінних паперах, відкритий в іншій депозитарній установі, цінні папери такого власника (які дають право на участь в органах емітента) не враховуються при визначенні кворуму та при голосуванні в органах емітента.

Такі обмеження депозитарна установа повинна встановити протягом одного робочого дня після закінчення строку, вказаного у попередньому абзаці (протягом 13.10.2014).

Центральним депозитарієм розроблено відповідний функціонал для забезпечення депозитарних установ технічною можливістю здійснити відповідні дії в визначені законодавством терміни.

Процедура встановлення такого обмеження буде складатися з двох етапів:

  • визначення та встановлення статусу рахунків у цінних паперах, відкритих депозитарною установою;
  • встановлення режиму обмеження цінних паперів власників, які не уклали з депозитарною установою договір про обслуговування рахунка в цінних паперах від власного імені.

01.09.2014 введено в експлуатацію функціонал, який дозволяє депозитарним установам виконати дії першого етапу – встановити статус рахункам у цінних паперах. З інструкцією щодо користування функціоналом можна ознайомитись за посиланням.

На першому етапі режим обмеження не встановлюється, таким чином депозитарні установи мають можливість підготувати рахунки до другого етапу, а саме встановлення обмежень, терміни виконання якого згідно з законодавством дуже стислі.

Функціонал щодо встановлення режиму обмеження щодо рахунків у цінних паперах власників буде введено в експлуатацію найближчим часом, про що буде повідомлено додатково.

У разі виникнення запитань звертайся до служби технічної підтримки Центрального депозитарію за телефоном (044) 377-72-63.