Essential SSL
Головна Новини Останні новини 11 червня 2008 року відбулись Загальні збори акціонерів Національного депозитарію України.
11 червня 2008 року відбулись Загальні збори акціонерів Національного депозитарію України. Друк
Четвер, 12 червня 2008, 14:09
Київський господарський суд своєю Ухвалою заборонив включати до порядку денного й розглядати на зборах акціонерів, питання про переобрання голів Ради й Правління НДУ.

«Відповідна Ухвала суду була зачитана в ході зборів акціонерів і рішення про переобрання Голови Ради й Голови Правління не розглядалися», - заявив Голова Правління НДУ.

Голова Правління Володимир Ульянов також відзначив, що дії представників Держкомісії з цінних паперів і фондовому ринку відверто дивують, адже  визнавши незадовільною роботу Правління, вони не ініціювали його зміну, а вказавши на деякі недоліки в роботі Ради, у зв'язку з нібито поганими фінансовими показниками НДУ,  вирішили переобрати Раду в повному складі. У новий склад Ради ввійшло чотири представники Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР), представники Кабінету міністрів України, Фонду держмайна, Міністерств економіки й фінансів, Державного агентства по інвестиціях та інноваціям (Держінвестицій), а також три недержавних акціонери: Українська фондова біржа,  "Центр інституціонального розвитку" і ТОВ "Одеський приватизаційний центр".

До цього до складу Ради з 13 чоловік було  сім представників професійних учасників фондового ринку України: Райффайзен Банку Аваль, Міжнародного фонду сприяння інвестиціям, "Джером Секьюритиз", банку "ТК Кредит", Імексбанку, "Одеського приватизаційного центру" та "Центру інституціонального розвитку", а також представники Кабінету міністрів, ДКЦПФР, ФДМ, Міністерств економіки й фінансів.

Крім того, збори також відмовилися внести зміни в Статут, які б дозволили в повному обсязі функціонувати Центру сертифікації ключів, що тепер може створити проблеми в  роботі НДУ з державними банками. Цей факт, на думку Володимира Ульянова, свідчить про незацікавленість ДКЦПФР подальшого розвитку НДУ.

ДОВІДКА

Станом на червень 2008 року, Національний депозитарій обслуговує активи загальною номінальною вартістю 5,633 млрд. грн, відкриті рахунки для 41 емітента й 36 зберігачів. Національним депозитарієм України також встановлені кореспондентські відносини із Центральним депозитарієм Австрії ( OeKВ ), депозитарієм «Росбанк», Спеціалізованим депозитарієм «Інфінітум» і Центральним Московським депозитарієм, та підписано договори зі Східно-Європейською фондовою біржею та біржею "Перспектива".