Головна Новини Найважливіші новини Міжнародна підтримка України: державні облігації Канади допущено до обігу в Україні
Міжнародна підтримка України: державні облігації Канади допущено до обігу в Україні Друк
Четвер, 26 січня 2023, 15:09

CSD_social_1

25.01.2023р. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла Рішення щодо допуску облігацій, випущених урядом Канади, до обігу на території України.

Чому це важливо?

Допуск до обігу канадських державних облігацій створює додаткові можливості для фінансування поточних бюджетних витрат та залучення інвестицій у відновлення інфраструктури України.

Кошти отримані урядом Канади від розміщення таких облігацій надходять до України через Адміністративний рахунок Міжнародного валютного фонду (МВФ), відкритий Канадою спеціально для таких цілей.

В листопаді минулого року, уряд Канади оголосив про випуск державних облігацій України з метою створення можливості громадянам безпосередньо підтримати Україну. Загалом, було випущено облігації на суму 500 мільйонів доларів, деноміновані в канадських доларах з ставкою 3,245 відсотка річного доходу. Щоб забезпечити інвесторам впевненість у безпеці їхніх коштів, “українські” суверенні облігації також підкріплені кредитним рейтингом Канади ААА. У порівнянні зі стандартними державними цінними паперами цей випуск є унікальним. Він надає можливість допомогти Україні, при цьому мати можливість отримати певний дохід. Для збільшення охвату потенційних покупців в Канаді, номінал цінних паперів було зменшено до $100 та дозволено зараховувати облігації на ощадні рахунки приватних інвесторів. Це забезпечило підвищений попит на зазначений інструмент. Але слід звернути увагу, що для проведення операцій на вторинному ринку через систему Clearstream S.A. мінімальною кількістю для проведення операцій, як і мінімальним шагом, є $1000.

Ми дуже вдячні за підтримку, що надає уряд Канади у ці важкі для нашої країни часи!