Home Newsroom Important НДУ побудував лінк з Центральним депозитарієм Польщі
НДУ побудував лінк з Центральним депозитарієм Польщі Print
Thursday, 29 December 2022 15:49

29.12.2022р. відбулося підписання договору про співпрацю між Національним депозитарієм України (НДУ) та Центральним депозитарієм Польщі (KDPW).

20221229_1215491

Метою цього Договору є встановлення кореспондентських відносин між НДУ та KDPW для проведення операцій «Поставка цінних паперів без оплати», що дозволить здійснювати транскордонні перекази цінних паперів, а саме українських муніципальних облігацій, облік яких здійснюється в НДУ. KDPW буде забезпечувати облік таких українських цінних паперів у депозитарній системі Польщі.

Муніципальні облігації (облігації місцевих позик) - це облігації, що випускаються місцевою владою. Кошти від розміщення облігацій, які отримує емітент, можуть залучатися для фінансування бюджету розвитку місцевих рад та використовуватися для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, які забезпечують виконання завдань міських рад, спрямованих на задоволення інтересів населення територіальних громад.  Це може стати одним із джерел фінансування відновлення українських громад після війни.

На сьогодні в Україні знаходяться в обігу випуски Київської, Харківської та Львівської міських рад, загальною номінальною вартістю у понад 3,1 млрд.грн..

“Розміщення українських муніципальних облігацій на європейському ринку сприятиме  залученню капіталу та створенню шляхів збільшення притоку іноземних інвестицій в Україну. Ми вдячні польським колегам за підтримку України, яку ми відчували під час спільної роботи. Впродовж надважких місяців війни ми активно працювали для побудови лінку, який розширить спектр послуг для учасників ринку капіталів України. Ця ініціатива також сприяє інтеграції України в Європейський фінансовий простір». - коментує Олексій Юдін, голова ПАТ “НДУ”.

«Від початку війни Польща підтримує зусилля України щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності країни. Влада Польщі, приватні та державні підприємства та установи долучаються до плану відновлення воєнних руйнувань. Угода, укладена між нашими центральними депозитаріями, є частиною нашої підтримки українського фінансового ринку та відкриває шлях для українських органів місцевого самоврядування до випуску муніципальних облігацій на міжнародних ринках», — сказав Мацей Трибуховський, президент KDPW.

photo_29

«Побудова лінку з Польським депозитарієм має суттєве значення для нас, адже напряму сприяє зміцненню фінансової спроможності України. Безсумнівно, зміцнення співпраці з нашими польськими партнерами є дуже важливим, оскільки це послугує зближенню операційних підходів між депозитаріями. Завдяки системі кореспондентських відносин Національного депозитарію та KDPW ми додатково отримаємо практичну користь вивчення досвіду європейського депозитарію для українського ринку.» – коментує Марина Адамовська, член Правління ПАТ «НДУ».

IMG_0159

«Я впевнений, що угода між нашими установами є початком довгострокової співпраці і буде корисною як для українського, так і для польського ринку. Відбудова українських міст та економіки потребуватиме значних фінансових ресурсів, і важливу роль у цьому має відіграти ринок капіталу. Ми дуже добре підготовлені до цього як інфраструктурно, так і організаційно», – сказав Славомір Панасюк, віце-президент KDPW.

20221229_1257520

В 2020 році KDPW пройшов авторизацію та отримав дозвіл згідно європейських стандартів CSDR, підтверджуючи свою відповідність єдиним правовим вимогам Європейського Союзу щодо центральних депозитаріїв цінних паперів. Тож, важливим аспектом при побудові кореспондентських відносин з Польським депозитарієм було проходження Національним депозитарієм України необхідних процедур та перевірок для можливості відкриття кореспондентського рахунку згідно до вимог CSDR.

Побудова лінку з KDPW здійснювалась за активної підтримки Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, голови Комісії Руслана Магомедова та члена Комісії Максима Лібанова, в тому числі, у сфері застосування законодавства України та обговорення його гармонізації з практиками, що використовуються в Європейському союзі.

67676

20221229_1258310

Національний депозитарій наразі працює у напрямку подальшого розширення кореспондентських відносин з KDPW, в тому числі щодо можливості обліку корпоративних облігацій, а також інших фінансових інструментів задля розширення альтернативних можливостей наших клієнтів та залучення додаткових інвестицій в економіку України.