Головна Новини Найважливіші новини НДУ зареєстрував перший випуск депозитних сертифікатів банку
НДУ зареєстрував перший випуск депозитних сертифікатів банку Друк
Середа, 29 грудня 2021, 16:39

НДУ (Національний депозитарій України) 29 грудня зареєстрував перший в Україні випуск депозитних сертифікатів банку. Емітентом пілотного випуску стало АТ “БАНК АВАНГАРД”. Завдяки злагодженій роботі команд Центрального депозитарію та емітента випуск зареєстрували в рекордний термін - п’ять робочих днів.

 

 

 

___29__

_DSC5650_

 

 

 

“Новий інструмент - депозитний сертифікат, з'явився завдяки новаціям закону України №738. Це перший кейс, коли випуск реєструє Центральний депозитарій, і ми сподіваємось на значну увагу до цього інструменту зі сторони учасників ринку капіталів. Адже технологія випуску депозитного сертифікату повністю побудована на безпаперовій комунікації. Це ще один значний крок у напрямку сек’юритизації, завдяки чому з’являються нові фінансові інструменти”, - коментує Марина Адамовська, член правління ПАТ “НДУ”.

 

 

 

 

Депозитний сертифікат банку - цінний папір, що  підтверджує у банку, який здійснив його емісію:

●    суму вимоги до банку, що дорівнює номінальній вартості відповідного сертифіката

●   права власника сертифіката на одержання (після спливу встановленого строку) номінальної вартості сертифіката та відсоткового доходу (якщо виплата відсоткового доходу передбачена сертифікатом)

 

“Ми в регуляторі виступаємо за розширення переліку інструментів на ринку капіталу і всіляко сприяємо тому. Ми очікували запуску такого пілотного випуску саме у цьому році, тому щиро вітаємо команду НДУ та банку із досягненням. Це дещо експериментальний інструмент, але головне, що він забезпечує емітенту і інвестору максимальну гнучкість і оперативність. Сподіваюсь, що учасники ринку оцінять переваги банківських депозитних сертифікатів, і наступного року ми побачимо нові випуски”, - коментує Максим Лібанов, член НКЦПФР.

 

Депозитний сертифікат — це зручний інструмент, навіть для тих, хто раніше ніколи не мав справи з цінними паперами. Його ключові характеристики:

• це інструмент грошового ринку,

• це емісійний цінний папір (емісія на певний термін - до 397 днів),

• його номінальна вартість може визначатись в іноземній валюті,

• це іменний цінний папір,

• існує виключно в електронній формі

 

«Цифровізація випуску депозитних сертифікатів банків дозволяє швидко та зручно залучати та інвестувати кошти з використанням фінансових інструментів, а залучення до процесу випуску Національного депозитарію України додає цьому інструменту сучасності і надійності.» - додає Олексій Зугравий, керівник Центру фондових операцій АТ "БАНК АВАНГАРД"

 

“Депозитний сертифікат банку є революційним продуктом для України, адже скорочує шлях емітента до ринку капіталу з 2-3 місяців при емісії облігацій до 2-3 робочих днів, необхідних для розміщення сертифікатів банків. Маю надію, що в майбутньому аналогічні можливості процесу реєстрації будуть запроваджені щодо окремих видів випусків облігацій. Швидкість та простота випуску може стати суттєвим фактором розвитку ринку капіталу в Україні, зважаючи на його мінливість,”коментує Руслан Кільмухаметов, член Наглядової ради АТ «БАНК АВАНГАРД», керівник підрозділу з випуску боргових цінних паперів групи ICU, до складу якої входить банк.

 

Наразі, це був перший та успішний досвід в реалізації нового фінансового інструменту – депозитного сертифікату банку, що в майбутньому свідчить про можливість здійснення процесу емісії лише за 1 день.

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua