Home Newsroom Important НДУ впроваджує нові послуги для клієнтів
НДУ впроваджує нові послуги для клієнтів Print
Thursday, 08 July 2021 13:57

Разом із рішенням про зниження тарифів на окремі послуги для клієнтів, 06 липня 2021р. Правлінням Центрального депозитарію було прийнято рішення щодо внесення доповнень до Переліку послуг, що надаються Центральним депозитарієм.

 

78888

 


Таке рішення є відображенням відповідних новацій Закону про ринки капіталу (ЗУ №738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»). А саме, вже незабаром для клієнтів Центрального депозитарію стануть доступні такі послуги, як:

 

  1. Обслуговування депозитних сертифікатів банків

  • депонування глобального сертифікату або інформації про випущені депозитні сертифікати банків

  • зберігання на рахунку емітента випущених ним депозитних сертифікатів

  • обслуговування випуску депозитних сертифікатів банків

Детально про новий інструмент за посиланням.

 

  2. Послуги з проведення загальних зборів власників облігацій 

 

  3. Направлення повідомлень або іншої інформації через депозитарну систему України власникам цінних паперів і особам, які не є власниками цінних паперів

 

Всі зміни та доповнення до Переліку та вартості послуг (тарифів) Центрального депозитарію також були розглянуті та узгодженні з Радою учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ».

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.