Головна Новини Найважливіші новини НДУ провів вебінар для ДУ щодо використання технології СЕП НБУ (амперсанд) при обслуговуванні розрахунків за правочинами щодо ЦП
НДУ провів вебінар для ДУ щодо використання технології СЕП НБУ (амперсанд) при обслуговуванні розрахунків за правочинами щодо ЦП Друк
Четвер, 13 травня 2021, 14:58

"Після свят" вже настало і наша команда розпочала робочий тиждень з активного старту. 11 травня 2021р. Центральний депозитарій провів онлайн вебінар для депозитарних установ на тему - Використання технології СЕП НБУ (амперсанд &Р) при забезпеченні Центральним депозитарієм обслуговування з 01.07.2021р. В заході прийняли участь понад 70 учасників - представників ДУ.

  1

Наші спікери Марина Адамовська (Член Правління ПАТ «НДУ»), Ніна Стрельнікова (начальник управління депозитарної діяльності ПАТ «НДУ») та Сергій Єрьоменко (менеджер з проєктної діяльності ПАТ «НДУ») докладно розповіли про основні аспекти розширення технологій обслуговування розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, а саме розрахунки з використанням технології СЕП НБУ (амперсанд &Р), відповідно до новацій Закону про ринки капіталу (ЗУ №738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»).

MA

 

“Закон №738-IX з 01.07.2021 року скасовує на законодавчому рівні монополію на забезпечення здійснення грошових розрахунків за операціями з цінними паперами та надає можливість проведення розрахунків «в грошах Центрального банку». Проведення таких розрахунків, зокрема, можливе з використанням технології СЕП НБУ (амперсанд &Р). - розповідає Марина Адамовська, Член Правління ПАТ «НДУ».- Суть технології полягає в обслуговуванні розрахунків за позабіржовим правочином щодо цінних паперів з дотриманням при розрахунках принципу «поставка цінних паперів проти оплати», після отримання Центральним депозитарієм підтвердження здійснення переказу грошових коштів за певним правочином від СЕП НБУ. При цьому, переказ грошових коштів здійснюється в СЕП НБУ з банківського рахунку покупця безпосередньо на банківський рахунок продавця після отримання банком покупця від Центрального депозитарію повідомлення про необхідність перерахування коштів (амперсанд &P).”

 

 

Відеозапис вебінару можливо переглянути за посиланням, а також презентацію.

Центральний депозитарій й надалі буде продовжувати комунікацію з учасниками для формування спільного бачення майбутніх напрямків розвитку. Найближчим часом вже заплановано низку подібних вебінарів з представниками емітентів та депозитарних установ щодо інших нових продуктів та сервісів, які стануть доступні вже з 01.07.2021 року.

 

 

Слідкуйте за інформацією на нашому сайті та офіційних сторінках у Facebook, Telegram.

 


За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.