Головна Новини Найважливіші новини НДУ сприяє збільшенню інвестиційних інструментів в Україні
НДУ сприяє збільшенню інвестиційних інструментів в Україні Друк
Четвер, 22 квітня 2021, 15:08

 

Перейдено черговий поріг у кількості випусків іноземних цінних паперів, що допущені до обігу в Україні. 20 квітня на черговому засіданні НКЦПФР прийняла рішення щодо допуску ще чотирьох інструментів, так станом на сьогодні їх кількість складає вже більше тридцяти. Серед них і єврооблігації ПАТ «Ощадбанк», і державні цінні папери Сполучених штатів Америки, а також ще ETF-фонди відомих інвестиційних компаній, що стають дедалі популярнішими в Україні.

 

______

Національний депозитарій України (НДУ) є невід’ємною частиною такої важливої справи, як розширення переліку інвестиційних інструментів в Україні. Адже, до моменту підписання НКЦПФР рішення про допуск, стоїть величезна робота команди НДУ. Весь процес є складним та потребує ретельного підходу, зокрема, щодо вивчення інструменту.

Ще на першому етапі подачі депозитарною установою заявки про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України ми консультуємо наших клієнтів та допомагаємо у пошуку необхідних даних щодо відповідності вимогам регулятора. Після перевірки заявки на предмет коректності вказаної інформації, наші фахівці узгоджують та починають процес збору вичерпної інформації щодо певного інструменту для подальшої подачі до НКЦПФР. Такий процес потребує детального вивчення всіх документів, перевірки інформації.

Ми надаємо повний support фахівцям Комісії щодо наданої інформації, й окремо щодо інформації, до якої тільки Національний депозитарій через «лінк» з Clearstream має доступ. В окремих випадках, ми долучаємо службу підтримки клієнтів Clearstream щодо більш детального вивчення інструменту та можливих додаткових витрат пов’язаних з поставкою інструменту в Україну.

В більшості випадків повний супровід процесу, враховуючи збір, аналіз інформації та комунікацію з Комісією займають від 1 до 4 днів, в залежності від складності випадку. Наша ціль - докласти максимум зусиль та зробити процедуру подання до Комісії заяви про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України максимально простою і зручною для наших клієнтів.

Загалом, номінальна вартість іноземних паперів на рахунку НДУ у Clearstream, що допущені до обігу на території України, станом на сьогодні складає майже 220 млн. грн.


 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.