Головна Новини Найважливіші новини НДУ продовжує активну комунікацію з учасниками ринку
НДУ продовжує активну комунікацію з учасниками ринку Друк
Вівторок, 06 квітня 2021, 10:07

 

Минулого тижня в м. Харків представники Центрального депозитарію (далі - ЦД) провели он-лайн семінар про актуальні аспекти та сучасні тенденції взаємодії емітентів та депозитарних установ з ЦД.

 

Семінар було поділено на дві частини, де перша частина була присвячена відкритій дискусії з учасниками. Представники ЦД детально відповіли на всі питання стосовно основних моментів щодо процедур та правил діяльності, пов’язаних зі взаємодією між клієнтами та Центральним депозитарієм.

А під час другої частини семінару представники ЦД приділили значну увагу новаціям Закону про ринки капіталу (ЗУ №738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів»). З-поміж основних змін що запроваджує Закон, учасники семінару дізналися про такі важливі перспективи для української фінансової спільноти, як:

  • поява нових інструментів, таких як  - депозитний сертифікат банку та про головні особливості його емісії та обігу
  • впровадження інституту загальних зборів власників облігацій та нову авторизовану електронну система (АЕС) над створенням якої команда Центрального депозитарію вже розпочала роботу
  • нові можливості для власників, емітентів та депозитарних установ у направленні повідомлень через депозитарну систему України
  • основні зміни порядку виплати дивідендів/доходів/сум погашення через депозитарну систему України
  • розширення технологій обслуговування розрахунків за правочинами щодо цінних паперів (використання технології амперсанд &Р з 01.07.2021р.)

MB145

 

 

«Ми активізуємо комунікацію з учасниками не просто для спілкування, нам важливо отримати результат – продуктивну співпрацю, яка сформує спільне бачення та розуміння майбутніх перспектив для розвитку ринку цінних паперів.” розповідає Міндаугас Бакас, Голова Правління ПАТ «НДУ».- Вся структура ринку капіталу незабаром зазнає суттєвих змін, що створить нові інструменти, розширить можливості для всіх учасників. Наша команда вже готова до цього, ми розпочали роботу над реалізацією проэктів, які запустять в дію більшість положень Закону №738-IX. На цьому етапі нам важливо почути думки та побажання учасників, які ми врахуємо в нашій подальшій роботі.»

 

 

В найближчому майбутньому Центральним депозитарієм вже заплановано повторне проведення подібних семінарів і в інших містах України.

Слідкуйте за інформацією на нашому сайті та офіційних сторінках у FacebookTelegram.

 

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.