Головна Новини Найважливіші новини НДУ розпочав обговорення майбутніх проєктів з учасниками ринку
НДУ розпочав обговорення майбутніх проєктів з учасниками ринку Друк
Вівторок, 23 березня 2021, 09:44

 

На черговому засіданні Ради Учасників депозитарної системи Центральний депозитарій презентував свої майбутні проєкти, які реалізуються на виконання Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».

 

17.03.21р. засідання Ради Учасників відбулося в новому розширеному форматі. До обговорення додатково долучились й інші представники емітентів та депозитарних установ. Такий формат відбувся за ініціативою Центрального депозитарію та в результаті стимулював активний діалог з широким колом учасників ринку.

MB145

 

 

Ми запросили до обговорення максимальну кількість учасників, оскільки нам важливо почути їх думку та отримати зворотній зв'язок. Проєкти, над реалізацією яких працює наша команда, напряму сприяють виконанню більшості положень Закону №738-IX, який запроваджує в Україні кардинально нову структуру ринку капіталу та створює нові фінансові інструменти для учасників- розповідає Міндаугас Бакас, голова правління ПАТ “НДУ”.

 

 

 

На засідання Центральним депозитарієм була представлена докладна презентація щодо обслуговування нового інструменту грошового ринку - депозитних сертифікатів банків. Зокрема, були детально висвітлені особливості всіх аспектів механізму реалізації, що відбувається безпосереднього через депозитарну систему України та основні переваги нового інструменту для вітчизняного банківського ринку.

Також, презентовано проєкт щодо запровадження в Україні інституту зборів власників облігацій та реєстрації випуску. Окремо, було акцентовано увагу на інноваційні технології Центрального депозитарію, які будуть використовуватися під час проведення зборів власників облігацій. Процедура подібна до зборів акціонерів, крім деяких особливостей (скорочені терміни збору реєстру, весь ланцюжок спілкування між особою відповідальною за збори і кінцевим власником буде відбуватися в електронному вигляді за допомогою авторизованої електронної системи або через депозитарну систему України.

12373305_135255226843246_7878967703111573929_n  

“Поява такого фінансово інструменту як депозитний сертифікат банку сприяє розвитку ринку та підвищить якість надання фінансових послуг, створюючи конкурентні переваги серед учасників. Той факт, що саме НДУ буде проводити реєстрацію випуску є новим викликом для команди та може бути що в майбутньому НДУ також виконуватиме функцію реєстрації емісії цінних паперів. - коментує Сергій Румпа, член Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ». - Представлений НДУ майбутній механізм проведення зборів власників облігацій є довгоочікуваним рішенням для нерезидентів-власників облігацій, адже новий функціонал дозволить їм приймати участь в управлінні з будь-якої точки світу, без необхідності бути фізично присутнім на зборах.”

 

 


Центральним депозитарієм й надалі планується проведення відкритих зустрічей з представниками ринку для обговорення майбутніх проєктів та інновацій.

 

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.