Home Newsroom Important Кабінет Зборів: сервіс для дистанційного проведення зборів акціонерів активно набирає обертів
Кабінет Зборів: сервіс для дистанційного проведення зборів акціонерів активно набирає обертів Print
Wednesday, 10 February 2021 13:53

 

Майже рік пройшов з моменту початку експлуатації нашими клієнтами нової системи, розробленої командою Центрального депозитарію, що дозволила акціонерним товариствам провести річні загальні збори попри неочікувані перешкоди, які виникали з початком карантинних обмежень в Україні. “Кабінет Зборів” - web-сервіс що став порятунком для більшості емітентів, які змогли швидко та надійно провести річні і позачергові збори акціонерів в дистанційному форматі.

Поширена практика проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування вже досить звична для європейських країн. Для України поява цифрової послуги з дистанційного проведення загальних зборів стала дійсно інноваційною. Акціонери, емітенти та учасники депозитарної системи на власному досвіді зрозуміли основні тонкощі та етапи роботи механізму проведення електронних зборів.

При розробці web-сервісу “Кабінет Зборів” були враховані всі основні критерії для максимальної ефективності функціонування системи при проведенні дистанційних зборів. Інтеграція сервісу з програмним забезпеченням DEPEND гарантує учасникам процесу високий рівень захисту інформації, що знаходиться в даній системі. Створення “Кабінет Зборів” як додаткового сервісу на базі вже існуючого web-сервісу “Кабінет Клієнта” забезпечило зручність у використанні.

Надійність роботи сервісу підтвердили акціонерні товариства, які успішно провели річні загальні збори акціонерів дистанційно. За допомого web-сервісу “Кабінет Зборів” вже було проведено дистанційно 56 загальних зборів. Відомі компанії, кількість акціонерів яких сягає позначки в 100 тис. і більше, надали перевагу цифровій послузі НДУ для забезпечення вирішення важливих для діяльності товариства питань таких як, виплата дивідендів, обрання органів управління, прийняття рішень щодо затвердження суттєвих угод.

  KZ

 

Для впровадження web-сервісу “Кабінет Зборів” перш за все потрібні були зміни на законодавчому рівні. Команда Центрального депозитарію приймала активну участь в написанні нормативно-правового акту НКЦПФР, який регулює всі можливі аспекти застосування нового механізму дистанційного проведення загальних зборів. З практичної сторони, в процесі надання послуги виявилось, що процедура потребує доопрацювання та більш детального врегулювання процедурних питань. Саме тому Центральний депозитарій став ініціатором необхідних змін до нормативного акту НКЦПФР. Як результат, функціонал web-сервісу «Кабінет Зборів» було оперативно доопрацьовано та запроваджено додаткові функції, які покращили роботу сервісу для клієнтів.

Звертаємо увагу, що дія Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 21 травня 2020 року № 263, зокрема, поширюється на річні загальні збори, що будуть проводиться в 2021 році.

Зараз все більше акціонерних товариств користуються послугою дистанційного проведення загальних зборів, що свідчить про довіру до цифрових рішень розроблених командою Центрального депозитарію.

 

 

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.