Головна Новини Найважливіші новини НДУ побудував міст між Україною та Вірменією для цінних паперів
НДУ побудував міст між Україною та Вірменією для цінних паперів Друк
П'ятниця, 27 листопада 2020, 14:24

 

Центральний депозитарій (далі - ЦД) відкрив кореспондентський рахунок у Центральному депозитарії Вірменії.

 

НДУ побудував міст між Україною та Вірменією для цінних паперів

Рахунок ЦД у Центральному депозитарії Вірменії (далі - ЦДВ) надає доступ вітчизняним інвесторам до ринку цінних паперів Вірменії, а власникам вірменських цінних паперів – можливість обліковувати їх на власних рахунках в депозитарній системі України.

“Співпраця з Вірменським депозитарієм відкриває нові можливості для проведення операцій з цінними паперами іноземних емітентів, тим самим ми розширюємо спектр послуг для наших клієнтів. - коментує Марина Адамовська, Член Правління ПАТ “НДУ”. - Побудувавши “лінк” з ЦДВ ми пропонуємо додаткову послугу для безпечного та зрозумілого обліку іноземних цінних паперів для українських фінансових установ та інвесторів. Надалі, ми готові розглядати ймовірність встановлення кореспондентських відносин з центральними депозитаріями інших країн, задля розширення альтернативних можливостей наших клієнтів.”

«Співпраця з іноземними депозитаріями має першорядне значення для Центрального депозитарію Вірменії. Безсумнівно, рахунок іноземного номінального утримувача Національного Депозитарію України, відкритий в ЦДА, наддасть додаткову можливість багатьом українським інвесторам вийти на ринок цінних паперів Вірменії і, звичайно ж, збільшить обсяг торгів на ринках цінних паперів Вірменії. За допомогою цього посилання ми також отримуємо можливість обмінюватися знаннями з НДУ за наданими фінансовими послугами і технологічними оновленнями», додає Ваган Степанян, Генеральний Директор Центрального депозитарію Вірменії.

Додатково, “лінк” з ЦДВ надає можливість вивчати досвід наших колег, спектр послуг, що вони надають своїм клієнтам, а також технології, які використовуються.

Прямі кореспондентські відносини між центральними депозитаріями різних країн є стандартною міжнародною практикою, мережа таких відносин є досить розгалужена по всьому світу. Прямі кореспондентські відносини ЦД з ЦДВ є додатковим лінком на зразок вже існуючого лінку з міжнародним депозитарієм Clearstream. В результаті, кінцевий власник отримує переваги, наприклад, зберігання цінних паперів в центральному депозитарії країни їх походження, дешевше в порівнянні зі зберіганням через лінк в CBL (Clearstream Banking Luxembourg).

 

Додаткова інформація:

Відкрите акціонерне товариство «Центральний депозитарій Вірменії» (ЦДВ) створений 10.01.1996 року. На сьогоднішній день він здійснює функції централізованого зберігача, централізованого утримувача реєстру та оператора розрахункової системи цінних паперів.

100% акцій ЦДВ належать Armenia Securities Exchange,До того ж, у 2019 році Центральний депозитарій Вірменії отримав сертифікати ISO 9001: 2015 та ISO / IEC 27001: 2013 на власні системи управління якістю та інформаційною безпекою.

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua