Головна Новини Найважливіші новини Новий склад Ради Учасників НДУ провів своє перше засідання
Новий склад Ради Учасників НДУ провів своє перше засідання Друк
Четвер, 03 вересня 2020, 14:12

 

Сьогодні відбулося перше засідання нового складу Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ».

 

________

Для новообраних членів Ради першочерговими завданнями стали обрання керівного складу та визначення майбутніх напрямків в роботі. Отож, відповідно до Положення про Раду учасників депозитарної системи, шляхом голосування було обрано Головою ради учасників - Герман Нінель Іванівна, заступником - Саад Шаді Мухамед, та секретарем - Ющенко Світлана Олександрівна.

На першому засіданні Раді учасників було презентовано алгоритм зміни моделі роботи депозитарної установи з Центральним депозитарієм (далі - ЦД). Учасники були ознайомлені з процедурними етапами переходу з альтернативного ПЗ на ПЗ Depend та навпаки, а також, з основними принципами міграції даних, переведення цінних паперів. Важливо зазначити, що відповідні домовленості між ЦД та розробником альтернативного ПЗ були письмово відображені в договорі про співробітництво для забезпечення стабільності взаємодії програмного забезпечення, який був укладений ще на початку липня. Договором, зокрема, передбачено зобов'язання розробника альтернативного ПЗ виправляти помилки, які унеможливлюють процес міграції на інше ПЗ, протягом періоду переходу на ПЗ Depend. Більш детальне обговорення принципів міграції та етапів переходу вже заплановано на наступне засідання Ради Учасників.

Також, враховуючи запроваджену Центральним депозитарієм процедуру попереднього розгляду та обговорення з Радою учасників відповідних проектів змін до внутрішніх документів, які регламентують порядок взаємодії з клієнтами депозитарію, також було надано оновленому складу Ради учасників проект Регламенту процесу керування змінами у програмному забезпеченні, що використовується депозитарною установою та ЦД для провадження депозитарної діяльності, який було розроблено з урахуванням пропозиції від попереднього складу Ради учасників.

Центральним депозитарієм були надані розгорнуті відповіді та всі необхідні уточнення. Пропозиції, надані під час засідання, були зафіксовані для їх подальшого врахування в роботі ЦД.

 

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.