Home Newsroom Important Повідомлення акціонерів через депозитарну систему - зручно, швидко та надійно!
Повідомлення акціонерів через депозитарну систему - зручно, швидко та надійно! Print
Thursday, 13 August 2020 09:56

Вже багато років поспіль Центральний депозитарій України невпинно продовжує розвивати свою взаємодію з клієнтами, розширюючи вже існуючі послуги та створюючи нові зручні сервіси.

Так, ще в 2017 році з'явилась нова послуга направлення повідомлень через депозитарну систему України, яка стала довгоочікуваною альтернативою витратній і низькоефективній поштовій розсилці.

Для акціонерних товариств поява цієї послуги відкрила нові корисні переваги, дозволивши не тільки суттєво оптимізувати поштові витрати, завдяки розсилці тексту повідомлення на адресу електронної пошти акціонера (у якого є прямий договір на обслуговування з депозитарною установою), а й покращити рівень корпоративного управління шляхом прямого заохочення акціонерів на участь у зборах. Це сприяє також підвищенню інформаційної прозорості емітента.

Для акціонерів, зі свого боку, з'явилася можливість оперативно отримувати всю необхідну інформацію щодо майбутніх зборів, своєчасно приймаючи участь у прийнятті важливих рішень щодо діяльності компанії.

__

Така практика направлення акціонерам повідомлення про корпоративні дії емітента відповідає європейським стандартам, встановленими Директивою про права акціонерів Shareholder Rights Directive II (SRD II), що забезпечує баланс прав акціонерів на отримання інформації та інтересів емітента.

Впродовж останніх років послуга направлення повідомлень суттєво вплинула на розвиток електронного документообігу у депозитарній системі та досі продовжує динамічно розвиватися серед професійних учасників. З 2019 року направлення повідомлень здійснюється через web-сервіс “Кабінет Клієнта”, що гарантує безпечність у використанні за допомогою подвійної авторизації з використанням КЕП.

Клієнти НДУ оцінили технологічність та зручність послуги, і вже протягом 2020 року емітентами було здійснено 178 розсилок направлень повідомлень через депозитарну систему України. Також, 70% депозитарних установ здійснювали розсилку повідомлень для свої депонентів по такій процедурі.

 

Основні переваги послуги:

  • відсутність необхідності особистого подання документів для проведення депозитарної операції та отримання документів;
  • можливість сформувати запит оперативно, не виходячи з офісу в електронному вигляді (мінімум паперової роботи);
  • цілодобовий доступ до власного кабінету для перегляду даних та відслідковування статусу опрацювання документів;
  • економія коштів у зв’язку із здешевленням вартості при значній кількості акціонерів

 

Нагадуємо, що реалізація відповідного способу направлення повідомлень акціонерам стала можливою у зв’язку із змінами до законодавства (рішення НКЦПФР від 07.03.2017 року №148, Порядок направлення акціонерним товариством повідомлень акціонерам через депозитарну систему України), ініційованими ПАТ «НДУ» та розробленими спільно з НКЦПФР та учасниками ринку.

 

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua


Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.