Home Newsroom Important Рада учасників НДУ 2020: голосування за новий склад триває
Рада учасників НДУ 2020: голосування за новий склад триває Print
Wednesday, 12 August 2020 11:24

В липні цього року Центральний депозитарій (далі - ЦД) розпочав збір заяв щодо висунення кандидатів для обрання до складу Ради учасників депозитарної системи, та вже 04 серпня відбувся старт голосування за кандидатів до нової Ради 2020.

___2020_

Обрання нового складу Ради 2020 вкрай важливе для подальшого покращення впливу учасників ринку на прийняття рішень і забезпечення представлення інтересів усіх зацікавлених сторін депозитарної системи. Саме ефективна комунікація з учасниками фондового ринку України є однією з найважливіших умов для успішного розвитку взаємодії Центрального депозитарію зі своїми клієнтами.

 

Що таке Рада Учасників НДУ і навіщо її було створено?

Розпочавши свою роботу ще у 2015 році, Рада учасників зарекомендувала себе, як дієва платформа для формування відкритого діалогу між Центральним депозитарієм та учасниками ринку. Консультативний орган, сформований із представників клієнтів ЦД, забезпечує представлення інтересів учасників депозитарної системи.

Складається Рада учасників із 14 членів, по 7 представників від депозитарних установ та від емітентів (які не є депозитарними установами, та компаній з управління активами, що діють від імені корпоративних інвестиційних фондів).

За допомогою Ради відбувається активна дискусія учасників ринку цінних паперів щодо ключових питань, пов'язаних з діяльністю Центрального депозитарію, розвитком клієнтського сервісу, вносяться пропозиції для покращення бізнес-процесів, які допомагають створювати найбільш зручні і вигідні для всіх умови роботи.

 

Що було зроблено Радою за останні два роки?

Впродовж останніх двох років Рада учасників приймала активну участь у всіх процесах, пов’язаних з переходом на нове програмне забезпечення депозитарної системи Depend, від початкового обговорення концепції до активного тестування нового середовища та розвитком клієнтського сервісу Центрального депозитарію.

Рада учасників значно підвищила прозорість своєї діяльності. Була створена публічна група у facebook, у якій до відома зацікавлених учасників депозитарного ринку доноситься основна інформація про плани та підсумки діяльності Ради. Крім того, на сайті Центрального депозитарію було розміщено всі протоколи засідань. До участі у засіданнях Ради запрошувались активні представники депозитарних установ для обговорення найважливіших питань розвитку ринку.

“Співпраця Ради учасників з НДУ стала надзвичайно корисною та результативною для розвитку фондового ринку України, - коментує Шаді Саад, голова Ради учасників, - Активна позиція Ради впродовж останніх двох років суттєво вплинула на взаєморозуміння між учасниками ринку.”

Важливим напрямком в роботі Ради є також формування суспільного бачення гравців ринку, щодо нормативних і законодавчих змін, які ініціює Центральний депозитарій. Додатково Рада учасників ставала майданчиком для обговорення законодавчих ініціатив НКЦПФР, обговорювались пропозиції посилення рівня корпоративного управління у професійних учасниках фондового ринку.

 

На що треба звернути увагу при голосуванні за новий склад Ради 2020?

➔      голосування за кандидатів до складу Ради учасників буде проводитись до 18.08.2020 р. (включно)

➔      голосування відбувається за принципом: один учасник депозитарної системи – один бюлетень

➔      голосування відбувається шляхом надання Центральному депозитарію учасниками депозитарної системи електронного бюлетеню, засвідченого кваліфікованим електронним підписом АЦСК

➔      в бюлетені повинні бути зазначені обрані кандидати у кількості, що не перевищує кількісного складу Ради учасників (не більше 14 кандидатів) за відповідною квотою: не більше 7 кандидатів від депозитарних установ та не більше 7 кандидатів від емітентів та КУА, що діють від імені корпоративних інвестиційних фондів.

➔      учаснику депозитарної системи потрібно відмітити в одному бюлетені обраних ним кандидатів від депозитарної установи та обраних ним кандидатів від емітента та КУА, що діють від імені КІФ.

 

Нагадуємо, що взяти участь у голосуванні та ознайомитися з переліком кандидатів можна за посиланням. Також, радимо попередньо ознайомитись з Інструкцією щодо голосування.

 

У разі виникнення будь-яких питань щодо голосування звертатись до Сидоренко Ірини Олександрівни за номером телефону (044) 363-04-00. У разі виникнення будь-яких технічних запитань щодо електронного голосування просимо звернутися до Служби інформаційної підтримки клієнтів (044) 363-04-00.