Home Newsroom Important НДУ ділиться своїм досвідом з міжнародними експертами
НДУ ділиться своїм досвідом з міжнародними експертами Print
Monday, 22 June 2020 15:05

Щороку Асоціація центральних депозитаріїв Євразії (далі - АЦДЄ) проводить навчальні семінари за участі експертів та представників Депозитаріїв-членів асоціації з більш ніж десяти країн.

Незважаючи на складну глобальну ситуацію, цьогорічний семінар успішно пройшов на початку червня, в новому онлайн форматі та став рекордним за кількістю учасників серед яких вже звично були і представники Національного депозитарію України.

Серед важливих тем, які було обговоренні на семінарі значну увагу було приділено питанням електронного голосування, реалізації функцій репозиторія, кореспондентським відносинам та механізмам цифровізації.

Виступ на семінарі представників НДУ - Дмитро Панчугін (Начальник Відділу правового забезпечення ПАТ “НДУ”), Ольга Бажинова (Начальник Управління клієнтського сервісу ПАТ “НДУ”) та Наталія Шевченко (Начальник Управління з методології та корпоративних вiдносин ПАТ “НДУ”), викликав великий інтерес у слухачів, адже вони поділились досвідом НДУ у реалізації проектів, які спрямовані на інтеграцію фондового ринку України в європейський фондовий ринок. Зокрема, щодо запровадження в Україні практики електронного голосування на дистанційних Загальних зборах акціонерів, розвитку електронної взаємодій з клієнтами, впровадження нових сервісів та діджіталізації послуг фінансового ринку на базі Центрального депозитарію.

«Обмін досвідом з міжнародними колегами є дуже корисним для Національного депозитарію України, оскільки дає можливість застосовувати в роботі найкращі світові практики. - коментує Міндаугас Бакас, Голова Правління ПАТ “НДУ”.- У рамках імплементації міжнародних стандартів, що є одним з першочергових завдань для нас, новітні практики є надзвичайно важливими.”


За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua

Довідка
Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.
12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).
Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.