Home Newsroom Important Дистанційне проведення загальних зборів акціонерів: поради експерта
Дистанційне проведення загальних зборів акціонерів: поради експерта Print
Thursday, 28 May 2020 10:00

Пандемія і карантин внесли корективи в усі сфери бізнесу. Введення карантину припало на час запланованого проведення загальних зборів акціонерів більшості компаній, керівництво яких зіткнулося з проблемою, як бути в такій ситуації. І Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку України (НКЦПФР) виступила з ініціативою зміни порядку проведення зборів в період карантину і підключила до цієї роботи Національний депозитарій України (НДУ). Чому НДУ? Відповідь проста – це єдиний інститут, який міг технологічно провести ці зміни на розширених потужностях після зміни базового програмного забезпечення депозитарного обліку Depend в Україні.

 

 

mapic

 

26 травня 2020 на черговому вебінарі з циклу «Інформаційне забезпечення фахівця корпоративного управління» Марина Адамовська, член Правління НДУ, поділилася з учасниками заходу напрацюваннями НДУ щодо послуг, які може отримати емітент, пов’язаних зі скликанням та дистанційним проведенням загальних зборів акціонерів. НДУ провів численні комунікації з ринком, Комісією та іншими зацікавленими особами в збереженні чутливої інформації в процесі підготовки і проведення загальних зборів акціонерів, щоб реалізація ініціативи НКЦПФР стала можливою. НДУ вже має досвід проведення таких зборів. І хоча таких Клієнтів ще не багато, методологія процесу, мозковий штурм і наявний досвід дозволяють стверджувати, що процес проведення дистанційних зборів – це прекрасна нагода провести репетицію перед запровадженням в Україні практики електронного голосування.

222

 

Даний сервіс створювався для Емітента для скорочення паперового документообігу між Емітентом та депозитарієм і, головне, для збільшення швидкості обслуговування клієнтів депозитарію. М.Адамовська описала процес, в якому враховані не тільки особливості роботи з особливо чутливою інформацією підготовки і проведення загальних зборів акціонерів у віддаленому режимі, а й збереження балансу інтересів всіх учасників процесу: акціонерів, їх представників, депозитарної установи, центрального депозитарію, емітентів і розпорядників по зборах.

opic

 

Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) спільно з фахівцями Українського інституту корпоративного управління проводить щомісяця вебінари на найактуальніші теми корпоративного управління для передплатників Пакету інформаційного забезпечення фахівця корпоративного управління. Детальна інформація за посиланням.