Головна Новини Найважливіші новини НДУ допоможе акціонерним товариствам провести Річні загальні збори дистанційно
НДУ допоможе акціонерним товариствам провести Річні загальні збори дистанційно Друк
Середа, 01 квітня 2020, 08:44

 

30 березня 2020 року Верховною Радою України схвалено Проект Закону №3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

НДУ допоможе акціонерним товариствам провести Річні загальні збори дистанційно

Прийнятий Закон передбачає можливість відтермінування строків проведення річних загальних зборів за результатами 2019 року та строків розкриття річної інформації. Наразі, акціонерні товариства мають право провести річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 року у строк не пізніше трьох місяців після дати завершення карантину. Річна інформація повинна бути розкрита акціонерними товариствами протягом п’яти робочих днів після дати проведення загальних зборів акціонерів. Ці самі зміни стосуються інститутів спільного інвестування, корпоративних фондів і товариств з обмеженою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів.

У випадку, якщо проведення загальних зборів акціонерів в очній формі неможливе через дію обмежувальних заходів, Закон №3275 передбачає можливість проведення загальних зборів дистанційно.

Підготовка зазначених змін до законодавства відбулася за участі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), зокрема, з урахуванням пропозицій Національного депозитарію України щодо впровадження механізму проведення загальних зборів із застосуванням дистанційного голосування.

Запропонований Центральним депозитарієм механізм гарантуватиме акціонерам та їх представникам доступ до нової системи для проведення загальних зборів дистанційно із забезпеченням високого рівня захисту інформації через депозитарну установу, яка обслуговує рахунок в цінних паперах такого акціонера.

Нова система для дистанційного голосування буде розроблена Центральним депозитарієм на базі web-сервісу “Кабінет Клієнта”, зокрема, шляхом створення додаткового сервісу “Кабінет Зборів”, який буде інтегровано з програмним забезпечення DEPEND.

Наразі, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку ведеться активна робота над підготовкою проекту Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів. Затверджений порядок набере чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті НКЦПФР, після чого, Центральний депозитарій в найкоротший термін забезпечить реалізацію механізму проведення загальних зборів із застосуванням дистанційного голосування.

 

За додатковою інформацією звертатися: pr@csd.ua

 

Довідка

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092). 

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.