Головна Новини Останні новини Міжнародна рейтингова компанія Thomas Murray розпочала проводити аудит в НДУ
Міжнародна рейтингова компанія Thomas Murray розпочала проводити аудит в НДУ Друк
Середа, 06 лютого 2019, 14:26

 

 

Організацію роботи Національного депозитарію України буде оцінювати Thomas Murray – компанія, яка вже понад 20 років займається рейтингуванням, керуванням ризиками більш ніж 140 національних депозитаріїв по всьому світу. Тепер оцінювати будуть управління ризиками та відповідність принципам PFMI IOSCO і Український депозитарій.


«Це важливий крок до прозорості і відкритості Національного депозитарію України. Адже рівень довіри наших стейкхолдерів буде ще вище після такого оцінювання. А результати аудиту допоможуть нам зрозуміти, чи треба в бізнес-процесах та корпоративному управлінні щось змінювати, щоб відповідати міжнародним стандартам. Відповідаючи цим стандартам, НДУ, як інфраструктура ринку з цінних паперів, може сприяти впровадженню міжнародних стандартів на фінансовому ринку України. А це в свою чергу так чи інакше створює підґрунтя для його пожвавлення», - пояснює рішення пройти аудит Міндаугас Бакас, голова правління Національного депозитарію України.  

Треба додати, що експертна оцінка від Thomas Murray має вагому репутацію на міжнародних фінансових ринках. Рейтинги, які надає компанія, а також їх експертний висновок відповідності стандартам CPMI-IOSCO PFMI - важливий показник для іноземних інвесторів.  Враховуючи це, вони вирішують, чи варто  виходити на фінансовий ринок країни. 

Проведенню аудиту Національного депозитарію України сприяє ЄБРР. “Банк підтримує прагнення НДУ відповідати стандартам CPMI-IOSCO PFMI, рекомендованим на міжнародному рівні для інфраструктури ринку пост-трейда. Для цього залучено провідну консалтингову компанію Томас Мюррей. По завершенню аудиту НДУ зможе продемонструвати учасникам ринку свій статус відповідності стандартам та працювати над подальшою консолідацією інфраструктури пост-трейда”, - розповідає Фаді Альраі, спеціаліст департаменту ЄБРР з кредитування в нац. валютах і розвитку місцевих ринків капіталу. 

Зазначимо, що ця програма реалізується в рамках підтримки ЄБРР розвитку ринків капіталу в Україні.