Головна Новини Найважливіші новини Документів і вимог до них поменшало: НДУ спростив бізнес-процеси у роботі з клієнтами
Документів і вимог до них поменшало: НДУ спростив бізнес-процеси у роботі з клієнтами Друк
Середа, 28 листопада 2018, 11:28

 

З 13 грудня 2018 року НДУ оптимізує процес роботи з клієнтами. Кількість процедур істотно зменшується. В рамках впровадження технологічних інновацій система документообігу НДУ переводиться в електронну форму. Це дозволить позбутися застарілого й громіздкого процесу паперового діловодства.

Зміни відбуваються відповідно до нової редакції Регламенту провадження депозитарної діяльності, затвердженої Правлінням Національного депозитарію України від 16 листопада 2018 року. Наслідком чого є значне спрощення процесу взаємодії НДУ з клієнтами.

Зокрема, полегшено процедуру подачі розпорядження на формування реєстру власників цінних паперів. Раніше передбачалося 4 варіанти форми розпорядження для різних випадків. Згідно з новою редакцією Регламенту необхідно буде заповнити одну стандартну форму з правом вибору випадку, для чого збирається реєстр. Також до форми розпорядження доданий список підстав для формування реєстру, і тепер клієнтові не потрібно буде шукати їх в тексті Регламенту.

Наша мета - спростити взаємодію клієнта з НДУ. Для цього ми об'єднали всі форми розпоряджень і довідок щодо реєстру в одну. Це повинно допомогти клієнту зменшити кількість потенційних помилок”, - прокоментувала Бажинова Ольга, начальник управління клієнтського сервісу НДУ.

Крім того, НДУ в своїх формах мінімізував кількість полів, що заповнюються, скоротив список необхідних документів для проведення операцій, де це можливо було зробити. Зокрема, більше не потрібно буде подавати оригінал довідки з банку чи рішення про виплату дивідендів для акціонерних товариств.

Істотною зміною для емітентів стане поява електронного глобального (тимчасового глобального) сертифікату на випуск цінних паперів. Все це реалізується через розширений сервіс Кабінету клієнта НДУ, що дозволить збільшити швидкість і ефективність взаємодії емітента з НДУ і вкластися у встановлені законом стислі терміни.

Реалізація електронного документообігу дозволяє скоротити процес комунікації до декількох кліків. НДУ надає можливість зберігання практично всього пакету документів емітента з електронними підписами в одному місці. Доступ та робота з документацією відбувається дистанційно, зручно й безпечно через Кабінет Клієнта.

«Національний депозитарій послідовно йде шляхом впровадження цифрових технологій. Останні півроку ми активно розвиваємо онлайн-сервіси для роботи з клієнтами, - зазначає Андрій Порада, Член Правління НДУ. – З іншого боку, ми спрощуємо і процесну складову цієї взаємодії. Так, відповідно до нового Регламенту, обсяг процедур, які необхідно виконувати під час здійснення різних операцій істотно зменшиться».

Необхідно зазначити, що оптимізація процедур взаємодії НДУ враховує зміни до Положення про провадження депозитарної діяльності (Рішення НКЦПФР № 451 від 10.07.2018 р.), а також зміни до Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат, (Рішення НКЦПФР № 293 від 03.05.2018 р.).

 

За додатковою інформацією звертатись:

Ніна Кульчевич, керівник прес-центру НДУ

0637699676, ninokkluchik@gmail.com

 

Довідка

Національний депозитарій України створений відповідно до Закону України «Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні» для забезпечення функціонування єдиної системи депозитарного обліку. Договір про заснування Національного депозитарію України підписано ДКЦПФР та НБУ 18 грудня 1998 року. Державна реєстрація відбулася 17 травня 1999 року. Структура власності ПАТ «НДУ» (станом на ІІ квартал 2017 року): 25% акцій належить державі (управління здійснює НКЦПФР), 25% - належать НБУ, 24,99% - Ощадбанку, майже 11% - КНПФ НБУ, 9,99% - Укрексімбанку, менше 5% акцій – іншим власникам.

12 жовтня 2013 року набрав чинності Закон України «Про депозитарну систему України» (далі – Закон), згідно з яким ПАТ «НДУ» набуває статусу Центрального депозитарію з дня реєстрації НКЦПФР в установленому порядку Правил Центрального депозитарію (рішення НКЦПФР від 01.10.2013 №2092).

Центральний депозитарій веде депозитарний облік усіх емісійних цінних паперів, крім тих, облік яких веде Національний банк України відповідно до компетенції, визначеної Законом.

 

Станом на 20.11.18:

  • відкрито рахунків ДУ – 200 (з них 7 в стані припинення провадження депозитарної діяльності))
  • відкрито рахунків емітентам – 10 506
  • обслуговуються ЦП: у кількості – 4 180 656 669 672 на загальну номінальну вартість – 1 743 763 735 196,61 грн.