Головна Кодифікація / LEI LEI (Legal Entity Identifier)
LEI (Legal Entity Identifier) Друк

 

Legal Entity Identifier (міжнародний ідентифікатор юридичної особи LEI) – унікальний код, що присвоюється юридичній особі згідно з міжнародним стандартом ISO 17442 і використовується при здійсненні транзакцій та наданні звітності на фінансових ринках. На багатьох ринках LEI є обов’язковим для великого кола учасників ринку. Зокрема, з початку 2018 року код LEI було прийнято як обов’язковий реквізит сторін при здійсненні фінансових операцій у країнах ЄС.

Код LEI являє собою 20-символьний літеро-цифровий код, який складається на основі довідкової інформації, що надає можливість чіткої ідентифікації юридичних осіб. Код LEI є унікальним та присвоюється один раз одному підприємству.

Використання LEI надає можливість:

 • ідентифікувати юридичну особу при здійсненні транзакції
 • перевірити статус контрагента при проведенні операцій
 • забезпечити прозорість інформації
 • мінімізувати ймовірність помилок при здійсненні транзакцій
 • спростити процедуру надання звітності регуляторам ринку.

Термін дії LEI становить 12 місяців. В разі необхідності подальшого його використання, за 30 днів до закінчення строку його дії юридичні особи, що вже отримали код LEI, можуть звернутись до НДУ з метою його продовження.

Центральний депозитарій надає консультаційні послуги щодо:

З актуальними тарифами щодо надання послуги можна ознайомитись за посиланням. Послуги щодо трансферу LEI не тарифікуються.

Строк надання Клієнту інформації щодо призначення коду LEI складає до 12 робочих днів з дня, наступного від дати реєстрації Заяви та надходження коштів на рахунок НДУ. Умови договору знаходяться тут.

Використання коду можливе одразу після його отримання, проте відображення в глобальній базі Global LEI Index відбувається на наступний день після призначення.

Оформлений акт прийому-передачі та оригінал рахунку-фактури можна отримати особисто в офісі НДУ або поштою простим листом. Поштові відправлення здійснюються після отримання відповідного запиту на адресу lei@csd.ua.

 

 

Отримання нового коду LEI

Для отримання коду LEI необхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо приєднання до Умов Договору та надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресу lei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву, завірену відповідно до Умов Договору, разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі, Бланк виписки з ЄДР та Бланк для заповнення довіреності для здійснення дій щодо LEI англійською мовою, завірені підписом уповноваженої особи та печаткою (у разі її використання) в паперовому вигляді до НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.

 

Продовження дії коду LEI

Для продовження коду LEI необхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо продовження дії ідентифікатора юридичної особи та надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресу lei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву, завірену відповідно до Умов Договору, разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі, Бланк виписки з ЄДР та Бланк для заповнення довіреності для здійснення дій щодо LEI англійською мовою, завірені підписом уповноваженої особи та печаткою (у разі її використання), в паперовому вигляді до НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.

 

Трансфер обліку LEI до іншого реєстратора із одночасним продовженням дії такого LEI

Для трансферу обліку LEI до іншого реєстратора із одночасним продовженням дії такого LEI необхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо трансферу та продовження дії ідентифікатора юридичної особи та надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресу lei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву, завірену відповідно до Умов Договору, разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі, Бланк виписки з ЄДР та Бланк для заповнення доручення щодо трансферу та довіреності для продовження дії LEI англійською мовою, завірені підписом уповноваженої особи та печаткою (у разі її використання), в паперовому вигляді до НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.