LEI (Legal Entity Identifier) Друк

 

LegalEntityIdentifier(міжнародний ідентифікатор юридичної особиLEI) – унікальний код, що присвоюється юридичній особі згідно з міжнародним стандартом ISO 17442 і використовується при здійсненні транзакцій та наданні звітності на фінансових ринках. На багатьох ринках LEI є обов’язковим для великого кола учасників ринку. Зокрема, з початку 2018 року код LEI було прийнято як обов’язковийреквізит сторін при здійсненні фінансових операцій у країнах ЄС.

Код LEI являє собою 20-символьний літеро-цифровий код, який складається на основі довідкової інформації, що надає можливість чіткої ідентифікації юридичних осіб. Код LEI є унікальним та присвоюється один раз одному підприємству.

ВикористанняLEIнадає можливість:

 • ідентифікувати юридичну особу при здійсненні транзакції
 • перевірити статус контрагента при проведенні операцій
 • забезпечити прозорість інформації
 • мінімізувати ймовірність помилок при здійсненні транзакцій
 • спростити процедуру надання звітності регуляторам ринку.

Термін дії LEI становить 12 місяців. В разі необхідності подальшого його використання, за 30 днів до закінчення строку його дії юридичні особи, що вже отримали код LEI, можуть звернутись до НДУ з метою його продовження.

Центральний депозитарій надає консультаційні послуги щодо:

З актуальними тарифами щодо надання послуги можна ознайомитись запосиланням. Послуги щодо трансферу LEI не тарифікуються.

Строк надання Клієнту інформації щодо призначення коду LEI складаєдо 12 робочих днів з дня, наступного від дати реєстрації Заяви та надходження коштів на рахунок НДУ.

Умови договору знаходяться тут.

Умови Додаткового договору про внесення змін до Договору про надання послуг щодо ідентифікатора юридичної особи знаходяться тут.

Використання коду можливе одразу після його отримання, проте відображення в глобальній базі Global LEI Index відбувається на наступний день після призначення.

 

Отримання нового кодуLEI

Для отримання кодуLEIнеобхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо приєднання до Умов Договорута надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресу lei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі, Бланк виписки з ЄДРта Бланк для заповнення довіреності для здійснення дій щодо LEIанглійською мовою), кожен документ окремо завірений підписом керівника та печаткою (у разі її використання) в електронному вигляді у форматі .pdf (кожний документ окремим файлом), на електронну адресуlei@csd.ua, та в паперовому вигляді на адресу НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.

 

Продовження дії кодуLEI

Для продовження кодуLEIнеобхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо продовження дії ідентифікатора юридичної особита надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресуlei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі,Бланк виписки з ЄДРтаБланк для заповнення довіреності для здійснення дій щодо LEIанглійською мовою) кожен документ окремо завірений підписом керівника та печаткою (у разі її використання) в електронному вигляді у форматі .pdf (кожний документ окремим файлом), на електронну адресуlei@csd.ua, та в паперовому вигляді на адресу НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.

 

Трансфер обліку LEI до іншого реєстратора із одночасним продовженням дії такогоLEI

Для трансферу обліку LEI до іншого реєстратора із одночасним продовженням дії такогоLEIнеобхідно:

 1. Заповнити Заяву щодо трансферу та продовження дії ідентифікатора юридичної особи (ДОДАТИ ФАЙЛ, НАЗВА ЯКОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ НА 5) та надіслати її до НДУ для погодження на електронну адресу lei@csd.ua.
 2. Після погодження НДУ, надати зазначену Заяву разом із документами, зазначеними у заяві (в тому числі,Бланк виписки з ЄДР таБланк для заповнення довіреності для здійснення дій щодо LEI англійською мовою кожен документ окремо завірений підписом керівника та печаткою (у разі її використання) в електронному вигляді у форматі .pdf (кожний документ окремим файлом), на електронну адресу lei@csd.ua, та в паперовому вигляді на адресу НДУ.
 3. Отримати на електронну адресу, вказану в Заяві, скан-копію рахунку для сплати послуг НДУ та протягом 3 робочих днів сплатити його.

 

Оформлений акт прийому-передачі виконаних робіт та оригінал рахунку-фактури можна отримати особисто в офісі НДУ або поштою. Поштові відправлення здійснюються за замовченням за адресою, вказаною у заяві як місцезнаходження керівних органів юридичної особи після отримання оригіналів документів щодо призначення LEI. Отримання акту та рахунку особисто в офісі НДУ можливо за умов попередження співробітників про це за адресоюlei@csd.ua перед тим, як паперові документи відправлятимуться до НДУ.