Міжнародні зв’язки

 

Міжнародний центральний депозитарій Clearstream

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії

Асоціація європейських центральних депозитаріїв цінних паперів

Essential SSL
Головна Новини Найважливіші новини Центральний депозитарій забезпечить допуск іноземних цінних паперів до обігу в Україні
Центральний депозитарій забезпечить допуск іноземних цінних паперів до обігу в Україні Друк
Субота, 19 серпня 2017, 15:53

 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила доопрацьований проект рішення «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», яким процедура отримання дозволу на обіг іноземних цінних паперів суттєво спрощується. Із документом можна ознайомитись за посиланням.

 

Представники Центрального депозитарію (ЦД) брали активну участь у розробці проекту даного рішення, більшість пропозицій ЦД враховано в оприлюдненому документі. Зокрема, розширено перелік суб'єктів, які можуть звернутися до НКЦПФР за отриманням допуску. Якщо раніше це була компетенція виключно іноземного емітента, то тепер заявником може бути також і Центральний депозитарій України. Також, новелами проекту рішення є суттєве скорочення переліку документів, які необхідно подавати заявнику (емітенту або ЦД), а обіг іноземних цінних паперів одночасно дозволятиметься як на біржовому, так і на позабіржовому ринку. Крім того, проектом рішення скасовується необхідність наявності активів іноземного емітента на території України. Важливо відзначити, що НКЦПФР також скасовує поняття «граничного обсягу цінних паперів», що допускаються до обігу на території України, а отже відтепер дозвіл поширюватиметься на всі цінні папери відповідного випуску.

За консультаціями щодо введення іноземних цінних паперів в депозитарну систему України звертайтесь до Відділу міжнародних відносин та розвитку діяльності Центрального депозитарію

Купівлю іноземних цінних паперів радимо здійснювати виключно через ліцензованих торгівців цінними паперами в Україні (перелік ТЦП на сайті НКЦПФР) або через брокерів, які є ліцензованими в країнах Європейського Союзу або в країнах з аналогічним до європейського режимом регулювання.