International Cooperation

 

Clearstream Banking Luxembourg (ICSD)

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії

Асоціація європейських центральних депозитаріїв цінних паперів

Essential SSL
Home Newsroom Important Внесено зміни до Регламенту провадження депозитарної діяльності
Внесено зміни до Регламенту провадження депозитарної діяльності Print
Wednesday, 12 July 2017 11:32
Рішенням Правління Публічного акціонерного товариства «Національний депозитарій України» від 11 липня 2017 року було затверджено нову редакцію Регламенту провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію цінних паперів (далі – Регламент).


У новій редакції Регламенту, зокрема, відображено наступні зміни:

  • Додано новий підпункт «Направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему», який регламентує надання нової послуги. Нагадаємо, у березні НКЦПФР затвердила порядок направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему.
  • Згідно із останніми змінами в законодавстві, впроваджено можливість для депозитарних установ обирати один з двох варіантів: укладати договір шляхом приєднання депозитарної установи до запропонованого Центральним депозитарієм договору в цілому відповідно до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України або у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого їх печатками (у разі використання печатки).
  • До інформаційних операцій додано опцію, за запитом особи, яка має право на отримання дивідендів, або уповноваженої нею особи надання витягу з переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, що містить інформацію про включення особи в зазначений перелік та/або надання довідки щодо неперерахування дивідендів через депозитарну систему України.
  • Відповідно до Закону України від 23 березня 2017 № 1982- VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами підприємцями» щодо спрощення використання печатки юридичними особами, Центральний депозитарій уточнює, що засвідчення документів печаткою є обов’язковим тільки для тих, юридичних осіб, які печаткою користуються.

Нова редакція Регламенту здійснення депозитарної діяльності набирає чинності 3 серпня 2017.