Essential SSL
Головна Новини Найважливіші новини Андрій Порада: В процесі примусового викупу акцій (сквізауту) клієнтом ЦД є емітент
Андрій Порада: В процесі примусового викупу акцій (сквізауту) клієнтом ЦД є емітент Друк
Четвер, 06 липня 2017, 10:42

4 липня 2017 року. Комітет АПУ з корпоративного права та фондового ринку провів засідання, присвячене обговоренню практичних аспектів примусового викупу акцій. В обговоренні взяли участь Максим Лібанов, директор департаменту стратегії розвитку фондового ринку НКЦПФР, Марія Ніжнік, перший заступник голови АМК України, Алла Папаїка, директор департаменту корпоративних фінансів і корпоративного управління НКЦПФР, Андрій Порада, член Правління ПАТ «Національний депозитарій України», Леонід Антоненко, експерт з корпоративного права та управління. Модерувала дискусію Оксана Параскева, партнер Investor Relations Agency.

 

 

В рамках обговорення Андрій Порада член Правління ПАТ «Національний депозитарій України» розповів: «В процесі примусового викупу акцій (сквізауту) клієнтом ЦД є емітент. Не власник домінуючого пакету акцій, не група осіб, які здійснюють викуп, а саме емітент, який має укладений договір про обслуговування випуску цінних паперів із ЦД. В процесі сквізауту ЦД виконує операції за розпорядженнями та на основі інформації отриманої від емітента. 

Інформація про примусовий викуп акцій передаватиметься учасникам депозитарної системи через ЦД. При цьому, ЦД не контролюватиме і не перевірятиме достовірність поданої емітентом інформації. Хочу підкреслити, що ми плануємо максимально використовувати електронний документообіг в рамках цих комунікацій. Фахівці ЦД працюють над розширенням функціоналу сервісу «Кабінет клієнта» як платформи для комунікацій з клієнтами ЦД.

Окремо необхідно звернути увагу на проблему неповного розкриття інформації в реєстрах власників цінних паперів депозитарними установами, які, в порушення нормативних документів НКЦПФР, при ліквідації не передали в ЦД копії баз даних депозитарного обліку або депозитарними установами, які з різних причин не виходять на зв’язок з ЦД. В таких випадках в реєстрах власників цінних паперів буде вказуватись загальна кількість цінних паперів, які обліковувались такими депозитарними установами без переліку власників цінних паперів.

Для практичної реалізації процедури примусового викупу акцій представниками ЦД та НКЦПФР уже розроблені зміни до Положення про провадження депозитарної діяльності та готуються відповідні зміни до Правил та Регламенту ЦД. Найближчим часом проекти документів будуть оприлюднені.

ЦД планує провести кілька публічних обговорень з усіма учасниками процесу сквізауту, щоб відпрацювати відкриті питання процедури та виписати необхідні механізми у нормативних документах. Тому запрошуємо всіх бажаючих слідкувати за нашими анонсами або ділитися своїми пропозиціями вже зараз на pr@csd.ua».

Про інші аспекти обговорення у новині на сайті АПУ.