Міжнародні зв’язки

 

Міжнародний центральний депозитарій Clearstream

Асоціація центральних депозитаріїв Євразії

Асоціація європейських центральних депозитаріїв цінних паперів

Essential SSL
Головна Новини Найважливіші новини В Києві завершилась Міжнародна конференція з питань корпоративного управління
В Києві завершилась Міжнародна конференція з питань корпоративного управління Друк
П'ятниця, 23 червня 2017, 15:56

19 – 22 червня 2017 року в Києві проходила міжнародна конференція, присвячена обговоренню стану корпоративного управління в Україні, зокрема, трансформації корпоративного законодавства, підвищення прозорості фінансових ринків та рівня корпоративного управління у відповідності до європейських практик та стандартів. 

Організатором заходу виступила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Проект USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» (FST) за участі представників Комісії з цінних паперів та фондових бірж США (US SEC) та Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами США (CFTC). Також участь взяли представники державних органів влади в Україні, бізнесу та лідери думок. 

Перший день конференції мав інформативний характер та був присвячений питанням побудови ефективної системи корпоративного управління та розкриття інформації на фондовому ринку. Завершився він круглим столом, на якому проблеми корпоративного управління в Україні були обговорені з емітентами цінних паперів та ринковими посередниками. Також в рамках круглого столу були представлені фінальні результати опитування емітентів цінних паперів, що проводили АРІФРУ і НКЦПФР з метою розробки Дорожньої карти трансформації системи розкриття інформації на фондовому ринку https://www.slideshare.net/NSSMC/ss-77108265. 

Основний блок конференції проходив у форматі панельних дискусій, в яких було детально проаналізовано значення корпоративного управління для розвитку ринку капіталу; роль Наглядової ради в системі корпоративного управління; підвищення ролі і відповідальності зовнішніх аудиторів; корпоративне управління в учасниках фінансового сектору; необхідність підвищення вимог щодо дотримання корпоративного управління та розкриття інформації. 

В рамках конференції Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв презентував проект Плану дій по розвитку корпоративного управління в Україні (Сorporate governance in Ukraine Action Plan). В проекті визначені основні прогалини/слабкі місця, на які треба завернути увагу в процесі визначення нових стандартів корпоративного управління і необхідні дії по усуненню цих прогалин https://www.slideshare.net/NSSMC/corporate-governance-in-ukraine-action-plan. 

Очільник регулятора наголосив: «Корпоративна реформа має бути повною та змістовною у всіх сегментах. Ми повинні якісно рухатись вперед в цьому напрямку, щоб Україна отримала належний рівень корпоративного управління, який відповідатиме кращим світовим практикам. Якісне корпоративне управління – це, насамперед, запорука ефективного розвитку компаній». 

Оляна Гордієнко, директор з управління ЄБРР, яка виступила модератор однієї із дискусійних панелей зауважила: «Не існує єдиного рецепту, який запустить корпоративне управління в Україні. Це залежить від багатьох факторів і процесів. Всі процеси у нас в країні відбуваються паралельно – це і зміни корпоративного законодавства, і реформа судової системи, і повноваження регулятора ринку, і багато іншого. Така наша специфіка. Але з часом цей пазл складеться і ми побачимо глобальні зміни». 

Юлія Вітка, заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору,розповіла про поточний стан розкриття інформації на ринку капіталу: «Наш корпоративний ландшафт зазнає необхідних змін лише тоді, коли компанії будуть публічними та приватними не за формою свого існування, а за суттю діяльності, зокрема, через призму розкриття інформації». 

В рамках дискусійної панелі щодо ролі наглядової ради в системі корпоративного управління Юлія Ковалів, Керівник офісу Національної інвестиційної ради: «Є дві ключові речі, які важливі для членів борду, – це незалежність і професійність. Адже людина, яка дорожить своєю репутацією, вона апріорі буде приймати незалежні і професійні рішення». 

Голова Наглядової Ради ПАТ «НДУ» Ігор Мітюков розповів:"З кінця 2016 року в НДУ провадиться розбудова якісного корпоративного управління: з листопада минулого року в Наглядову раду НДУ входять два незалежні директори, нещодавно призначено корпоративного секретаря та розроблено положення про його діяльність, скоро запрацюють комітети з питань аудиту та призначення винагороди посадовим особам".

«Хочу прокоментувати загальну проблему, яку спостерігаю зараз в українських компаніях - основні функції Наглядової ради в будь-якій організації повинні спрямовуватись на стратегічний розвиток, цей орган не має займатися мікроменеджментом, - каже Миндаугас Бакас, Голова Правління ПАТ «НДУ». - Якщо говорити безпосередньо про НДУ, то головне завдання Центрального депозитарію, як інфраструктурного елементу - працювати стабільно, за прозорими і всім зрозумілими принципам. Вигадувати нічого не потрібно, все чітко прописано в нашій депозитарній біблії PFMI IOSCO, в CSDR і вже знаходить відображення у внутрішніх документах НДУ. Зараз ми (Правління та Наглядова рада) проводимо велику спільну роботу із приведення корпоративних комунікацій в НДУ до світових стандартів».

Висновки, зроблені лідерами думок в ході конференції знайдуть своє відображення в Плані дій по розвитку корпоративного управління в Україні. Комісія пропонує всім зацікавленимдолучитися до опрацювання проекту цього документу.