Головна Новини Найважливіші новини НКЦПФР та ЦД проводять роботу по виведенню із депозитарної системи зупинених випусків цінних паперів
НКЦПФР та ЦД проводять роботу по виведенню із депозитарної системи зупинених випусків цінних паперів Друк
Четвер, 20 квітня 2017, 10:51
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та Центральний депозитарій цінних паперів (ЦД) ведуть постійну та системну роботу по виведенню із системи депозитарного обліку неякісних депозитарних активів.

В системі депозитарного обліку Центрального депозитарію зберігаються та обліковуються більше 12 тис. випусків цінних паперів, з яких близько 35% знаходяться в стані обмеження здійснення операцій або заблоковані. Це випуски: недематеріалізовані, зареєстровані в АР Крим та м. Севастополі, не переведені до системи депозитарного обліку Центрального депозитарія (зберігаються у вигляді реєстрів власників іменних цінних паперів на дату набрання чинності Закону України «Про депозитарну систему України») та заблоковані на підставі рішень НКЦПФР. Такі випуски суттєво обтяжують депозитарну систему. 

«Депозитарні установи, в тому числі через Раду учасників НДУ, неодноразово наголошували, що власники цінних паперів випуски, яких зупинені НКЦПФР, масово припиняють обслуговування своїх рахунків. Зазначена проблема існує також при обслуговуванні емітентів в ЦД. При цьому депозитарна установа, як і депозитарій, законодавством зобов’язані продовжувати надавати послуги із обслуговування таких активів, – розповідає Олексій Тарасенко, член Правління ПАТ «НДУ». – Саме тому Центральний депозитарій приділяє окрему увагу необхідності виключення, базуючись на передбачені законодавством механізми, із системи депозитарного обліку цінних паперів, випуски яких зупинено». 

Скасування реєстрації випуску цінних паперів здійснюється НКЦПФР за спрощеною процедурою у разі, якщо інформація про відповідне припинення емітента підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру або у разі отримання від органів державної статистики відповідної інформації. «Впевнені, що скасування таких випусків суттєво зменшить навантаження на систему депозитарного обліку та дозволить із часом залишити в обігу тільки якісні цінні папери», - підкреслює Алла Папаіка директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.З початку 2017 року у співпраці НКЦПФР та ЦД вже скасовано більше сотні випусків.