Головна
Рада учасників НДУ інформує клієнтську спільноту про актуальні проекти Друк

У вересні поточного року почав роботу оновлений склад Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ». З першого засідання було прийнято рішення регулярно звітувати про діяльність Ради перед клієнтською спільнотою. 

 

На сайті НДУ створено окремий розділ присвячений роботі Ради учасників та розпочато побудову механізму двостороннього зв'язку між Центральним депозитарієм та його клієнтами, за участі Ради. На першому етапі створено форму звернення до Ради учасників, через яку кожен з клієнтів ЦД може звернутися до Ради з пропозицією чи проблемою.  В свою чергу, Рада розгляне та узагальнить ці питання, а також, надішле до НДУ відповідні пропозиції. Також ПАТ «НДУ» рекомендовано розглянути питання створення та впровадження періодичного інформаційного видання в інтересах клієнтів Центрального депозитарію, та з питань, що їх цікавлять.

З метою врахування інтересів клієнтів НДУ у питаннях розвитку облікової та розрахунково-клірингової складових інфраструктури фінансового ринку, Рада учасників обговорила з Правлінням НДУ та направила до робочої групи з розробки Концепції відповідні пропозиції. 

Рада учасників обговорила з Правлінням питання розвитку самого ПАТ «НДУ» та висловила підтримку будь-яким конструктивним ідеям та крокам щодо розвитку безпосередньо Центрального депозитарію. Зокрема, Радою вже схвалено, з урахуванням певних зауважень, нову методику щодо формування тарифів на послуги ЦД. Далі буде проводитись робота з новою тарифною сіткою і з розрахунками вартості послуг. Також Радою учасників була висловлена готовність брати участь у розробці проектів внутрішніх документів НДУ, які безпосередньо стосуються взаємовідносин ЦД із клієнтами та зберігання інформації в системі депозитарного обліку. Наприклад, запропоновано розглянути можливість спільної розробки Радою та НДУ нового Регламенту ЦД.

Найближчим часом Рада учасників запропонувала керівництву ЦД провести обговорення щодо трансформації Клієнтського управління НДУ та розвитку нових клієнтських сервісів. Кожен з клієнтів ЦД може долучитись до цього питання надіславши свої пропозиції до Ради учасників через форму звернення

За перебігом вищезгаданих проектів та нових ініціатив можна слідкувати у розділі Ради учасників на сайті НДУ. 

Нагадаємо, складається Рада учасників із 14 членів, по 7 представників від депозитарних установ та від емітентів(які не є депозитарними установами, та компаній з управління активами, що діють від імені корпоративних інвестиційних фондів). Цього року вперше вибори до Ради учасників депозитарної системи ПАТ «НДУ» пройшли повністю в електронному форматі. Такий підхід дав можливість взяти участь більшій кількості кандидатів  - надійшло майже на 40% більше анкет, ніж у 2015 році - і проголосувати за склад Ради учасників змогли більш ніж в 8 разів більше клієнтів в порівнянні з минулим роком.

 

Disclaimer: Всі матеріали розділу «Рада учасників» є позицією членів Ради учасників ПАТ «НДУ». Всі матеріали згаданого розділу публікуються від імені Ради учасників. Офіційна позиція ПАТ «НДУ» може відрізнятись від позиції висловленої в даному розділі. Розміщення публікацій не передбачає надання згоди від імені ПАТ «НДУ» щодо змісту та форми публікацій.