Головна
Національний депозитарій України
Розпочалось голосування за кандидатів до Ради учасників НДУ Друк

 

До уваги учасників депозитарної системи, що користуються послугами Центрального депозитарію на підставі відповідного договору!

Детальніше...
 
Управління міжнародних відносин та розрахунків Друк


Міжнародні відносиниОдним із пріоритетних напрямків діяльності Центрального депозитарію є налагодження та розвиток міжнародних відносин з метою забезпечення здійснення розрахунків за транскордонними операціями. Задля досягнення цієї мети Департамент виконує наступні функції:

  1. Встановлення відносин і налагодження постійної взаємодії з депозитаріями іноземних держав або міжнародними депозитарно-кліринговими установами.
  2. Укладання як двосторонніх, так і багатосторонніх угод про пряме членство або кореспондентські відносини для обслуговування міжнародних операцій з цінними паперами професійних учасників ринку цінних паперів України.
  3. Підтримання співпраці з міжнародними інформаційними та рейтинговими агентствами, міжнародними асоціаціями та організаціями.

Членство НДУ в міжнародних асоціаціях та організаціях:

 
Асоціація національних агентств з кодифікації цінних паперів (ANNA);

 


Асоціація центральних депозитаріїв Євразії;

 


S.W.I.F.T.

 


Асоціація центральних депозитаріїв Європи (ECSDA);

Міжнародна асоціація з питань обслуговування цінних паперів (ISSA)

 

Центральний депозитарій приймає активну участь в робочих групах, конференціях, річних зборах та інших заходах, які організовують вищезазначені асоціації.

Всі міжнародні асоціації, членом яких є Центральний депозитарій, підтримують політику прозорості ведення бізнесу і доступності інформації про послуги, що надають депозитарії цінних паперів своїм клієнтам, та специфіку функціонування локальних ринків цінних паперів іноземним інвесторам. Центральний депозитарій є учасником проектів, що проводяться асоціаціями, націлених на збір, аналіз, порівняння і узагальнення інформації про національні ринки капіталів.

Центральний депозитарій щороку приймає участь в Проекті по збору інформації про депозитарії, який проводить Асоціація глобальних банків-кастодіанов (Association of Global Custodians). Таким чином інформація про Центральний депозитарій України, послуги, що надаються клієнтам, показники діяльності, фінансові інструменти, останні законодавчі зміни на ринку цінних паперів України завжди відображена в запитальнику AGC і знаходиться у відкритому доступі для зацікавлених осіб.

Співпраця Центрального депозитарію з депозитаріями іноземних держав та міжнародними депозитарно-кліринговими установами: 

Для обслуговування міжнародних операцій з цінними паперами та задля забезпечення обслуговування ряду фінансових інструментів Центральний депозитарій ініціює співпрацю з провідними депозитарними установами світу:

  • Меморандум про порозуміння - підписано між Державним агентством України з інвестицій та інновацій, Національним депозитарієм України (НДУ), Віденською фондовою біржею, Центральним контрагентом Австрії (ЦКАА; CCP.A) та Центральним депозитарієм Австрії (ЦДА; OeKB). Положення даного Меморандуму передбачають обмін інформацією, проведення регулярних зустрічей, спільних досліджень, реалізацію спільних проектів та встановлення міждепозитарних зв’язків.
  • Меморандум про співпрацю - підписано між Національним депозитарієм України та Національним депозитарним центром Азербайджанської Республіки. Головними пунктами Меморандуму стали питання, присвячені обміну інформацією щодо порядку функціонування клірингових, розрахункових і облікових систем Республіки Азербайджан та України; підготовка та встановлення кореспондентських відносин між Депозитаріями з метою забезпечення розрахунків по трансграничних угодах між учасниками ринків цінних паперів Республіки Азербайджан та України; створення робочих груп при реалізації спільних проектів Депозитаріїв; вивчення облікових систем Республіки Азербайджан та України, тощо.
  • Меморандум про співпрацю - підписано між Національним депозитарієм України та Латвійським центральним депозитарієм. Головними пунктами Меморандуму стали питання стосовно підготовки та встановлення кореспондентських відносин між Депозитаріями; проведення взаємних стажувань та обміну досвідом фахівців Депозитаріїв; взаємне консультування з питань організації системи зберігання та обробки інформації, надання консультаційної допомоги українським і латвійським учасникам фондового ринку щодо облікових систем цих країн, тощо.
  • Меморандум про співпрацю — підписано між Національним депозитарієм України та Національним розрахунковим депозитарієм (Російська Федерація). Головними пунктами Меморандуму стали питання щодо вивчення облікових систем Росії та України, а також підготовка пропозицій щодо їх зближення; створення робочих груп для реалізації спільних проектів депозитаріїв; проведення взаємних стажувань та обміну досвідом фахівців депозитаріїв; взаємне консультування з питань організації системи зберігання та обробки інформації, тощо.

 

 
Червень-липень. Одеса. Семінар: «Взаємодія акціонерного товариства та НДУ» Друк

 

Національний депозитарій України запрошує клієнтів на семінари із загальних питань взаємодії акціонерного товариства та Центрального депозитарію.

Детальніше...
 
Оновлено Положення про СОІ Друк
Оновлено Положення про інформаційно-телекомунікаційну систему обробки інформації Центрального депозитарію цінних паперів щодо використання модуля веб-сервісу "Кабінет Клієнта". 
Ознайомитись із документом можна за посиланням.
 
24.02.2017 Семінар: Акціонерні товариства: нові вимоги та можливості. Оптимізація витрат корпоративних дій. Взаємодія з Центральним депозитарієм України Друк

 

ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР: «Акціонерні товариства: нові вимоги та можливості. Оптимізація витрат корпоративних дій. Взаємодія з Центральним депозитарієм України»

Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 2 з 25