Укладання Депозитарного договору Друк

На виконання вимог Закону України «Про депозитарну систему України» депозитарним установам необхідно до 11.10.13 укласти Депозитарні договори з Публічним акціонерним товариством «Національний депозитарій України», який набуває статусу Центрального депозитарію цінних паперів (далі – Центральний депозитарій).

Увага! Депозитарний договір укладається тільки з юридичною особою, що отримала ліцензію на провадження депозитарної діяльності депозитарної установи.

 

Порядок оформлення Депозитарного договору:

 1. Для укладення Депозитарного договору депозитарній установі необхідно заповнити Заявку на укладення Депозитарного договору (далі – Заявка).
 2. Заповнену Заявку зберегти в файл (назва файлу – скорочена назва установи) та разом зі скан-копією ліцензії на провадження депозитарної діяльності депозитарної установи надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
 3. Після обробки Заявки на адресу, вказану у Заявці (або у інший спосіб, вказаний у Заявці), депозитарній установі будуть надіслані проекти-бланки Депозитарних договорів для підписання уповноваженою особою та скріплення печаткою депозитарної установи.
 4. Після підписання і скріплення печаткою Депозитарного договору зі сторони депозитарної установи 2 (два) примірники Депозитарних договорів необхідно повернути на адресу Центрального депозитарію (04071, Нижній Вал 17/8, м.Київ (Операційний департамент)) або надати до Центрального депозитарію особисто.

Увага! Відповідно до п.2 Рішення НКЦПФР від 06.08.13 № 1410 для здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів з дотриманням принципу «поставка цінних паперів проти оплати» відповідно до вимог Закону України «Про депозитарну систему України» депозитарні договори, укладені до набрання чинності цим рішенням, мають бути приведені у відповідність до Вимог до дня набрання чинності цим Законом.

 

Внесення змін до Депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів

24.06.14 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, своїм рішенням № 807 внесла зміни до Вимог до депозитарного договору між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів.

Протягом шести місяців з дня набрання чинності цим рішенням необхідно здійснити дії щодо приведення депозитарних договорів між депозитарною установою і Центральним депозитарієм цінних паперів, укладених до набрання чинності цим рішенням, у відповідність до цього рішення. Зміни вносяться шляхом укладення відповідної Додаткової угоди до Депозитарного договору.

Порядок укладання Додаткової угоди до Депозитарного договору:

1.    Необхідно заповнити електронну форму Додаткової угоди до Депозитарного договору, вказавши у відповідних полях наступну інформацію:

 • повне найменування
 • код за ЄДРПОУ
 • місцезнаходження
 • посада уповноваженої особи – підписанту Додаткової угоди до Депозитарного договору
 • П.І.Б. (повністю) уповноваженої особи
 • назва та реквізити (дата і номер) документу, на підставі якого діє уповноважена особа (наприклад, статут, довіреність та ін.)
 • реквізити поточного рахунку (№ рахунку, найменування банку, код банку (МФО))
 • серія, номер, дата видачі та строк дії ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності депозитарної установи

2.    Після цього, необхідно роздрукувати документ у двох примірниках, поставити підпис уповноваженої особи та скріпити печаткою депозитарної установи (УВАГА! Текст Додаткової угоди розміщено на двох сторінках, тому його потрібно роздрукувати на одному аркуші, використовуючи двосторонній друк).

3.    Роздрукований, підписаний та скріплений печаткою документ потрібно надіслати на поштову адресу Центрального депозитарію (04071, Нижній Вал 17/8, м.Київ (Операційний департамент)) або надати до Центрального депозитарію особисто.

Після підписання Додаткової угоди уповноваженою особою Центрального депозитарію, її другий примірник буде надіслано на адресу депозитарної установи або надано особисто її уповноваженому представнику.З питань оформлення Депозитарних договорів та укладання Додаткової угоди до Депозитарного договору необхідно звертатись до співробітників Відділу оформлення договорів за номерами телефонів:
(044) 591-04-35